1+,  2+,  3+,  4+,  Kartonówki,  Serie

„Pomruki”

Zostańmy jeszcze na chwilę w świecie kartonówek dla najmłodszych. Trudno mi się bowiem wyrwać z uroczego świata zwierzęcych bohaterów, którzy uśmiechają do mnie z każdej strony „Pomruków”, aby wrócić do szarego przedwiośnia za oknem. A ponieważ „Pomruki” malują przede mną kolorowe obrazy, na których dużo jest radości, bliskości i ciepła, to tym bardziej mam ochotę pozostać w tej kolorowej rzeczywistości, do której zapraszam też i Ciebie.

„Pomruki” to seria czterech książek z okienkami, które bawią, rozwijają i pobudzają wyobraźnię. Z Króliczkiem zajrzymy na wieś, z małym Kroko spędzimy dzień w domu, z Kociakiem spróbujemy zasnąć, a z Miśkiem przejedziemy się autem po mieście. Dla młodych czytelników będzie to więc zabawa pełna nieoczekiwanych odkryć (otwierane okienka zawsze robią wrażenie;)), radosnych odgłosów (naśladowanie piejącego koguta lub uderzającego młotka) i nowych słów. A w towarzystwie kolorowych i słodkich ilustracji jeszcze przyjemniej będzie się odkrywać otaczający świat.

Książki Eweliny Protasewicz sprawdzą się w domu (jako wprowadzenie w czytelniczy świat), w przedszkolu (jako atrakcyjne pomoce) oraz w gabinecie logopedycznym (bo jest tu naprawdę dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych, które pomagają rozwijać prawidłową wymowę). A przede wszystkim dadzą dużo frajdy.

Cieszę się, że mogę Ci pokazać te książki, bo wiem, jak trudny bywa wybór dobrych, wartościowych i porządnych książek kartonowych. A „Pomruki” to solidnie wydana seria, która rozbudzi w dziecku ciekawość, poruszy wyobraźnię i pomoże się skupić. Czytaj je na głos swojemu dziecku i razem dobrze się bawcie!

Inne książki kartonowe: „Układam puzzle”, „Poznajemy dinozaury”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *