O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„Fajny Cieciorek”, „Smaczna Banda i wolny wybieg”

Smaczna Banda się rozrasta! Ekipa spożywczych bohaterów, którzy w rozgryzaniu emocji nie mają sobie równych, powiększyła się o kolejne tytuły. Do tej wyjątkowej paczki dołączyli „Fajny Cieciorek” i „Smaczna Banda i wolny wybieg”.

Cała seria to książki, które emocje i relacje tłumaczą na wesoło. Poprzez komiczne przygody Wzorowego Jaja, Niesfornego Zierenka czy właśnie Fajnego Cieciorka oswaja dzieci z uczuciami, które lubią płatać figle. To może być zawziętość, lęk przed nieznanym, uległość czy brak wiary w siebie. Każda książka pomaga dzieciom zauważyć te trudne emocje, a potem je oswoić i znaleźć na nie sposób.

„Fajny Cieciorek” to historia pewnej fasolki, której brakuje pewności siebie i charyzmy. A przynajmniej Cieciorek tak myśli o sobie. Chciałby być bardziej przebojowy, pomysłowy, fajny. Taki jak jego kumple. Jednak czy stylowe okulary (Ray Beany), żel na włosach i pewny krok to klucz do bycia lubianym? A może wystarczy życzliwość i serdeczność?

W „Smacznej Bandzie i wolnym wybiegu” przyglądamy się natomiast Skorupskiemu, bohaterowi, który ceni sobie spokój, czas z samym sobą i ciszę. Jednak w pewnym momencie samotność i świadomość tego, że gdzieś tam przyjaciele dobrze bawią się bez niego, staną się trudne do zniesienia. Może w takim razie warto wyjść z bezpiecznej kryjówki i dołączyć do przyjaciół? Może właśnie omija nas dobra zabawa, ciekawa przygoda, a nawet okazja, by komuś pomóc?

„Smaczna Banda i emocje” to seria, która o emocjach mówi z jajem!

Uwielbiam tę serię za dowcipne dialogi, oczka puszczane do czytelnika i zabawne ilustracje. A przede wszystkim za mądre i lekkie podejście do tak naprawdę trudnych tematów. Możemy bowiem zaopatrzyć się w mądre poradniki, przewodniki po emocjach czy edukacyjne pozycje. Jednak czasem warto do tego zestawu dodać też trochę luzu, uśmiechu i swobody. Dzieci to uwielbiają! A taka zabawna historia może okazać się otwieraczem, który odkorkuje ukiszone w dziecku emocje. I zaproszeniem do wartościowej i ważnej rozmowy.

Życzę Wam smacznej lektury, a potem owocnych rozmów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *