6+,  7+,  8+,  Edukacyjne

„W kosmosie”

„W kosmosie. Jak wygląda świat poza Ziemią” to książka dla tych, którzy lubią patrzeć nocą w niebo, a na wakacje najchętniej wybraliby się w podróż na Księżyc, a przynajmniej na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Jeśli jednak perspektywa kosmicznych wojaży jest dla Ciebie w najbliższym czasie dosyć odległa, to proponuję na razie zajrzeć do tej książki, uzbroić się w dołączony teleskop i rozpocząć obserwacje kosmosu z Ziemi.

Teleskop jest tu kartonowy, nie mniej pozwoli zobaczyć z bliska planety Układu Słonecznego, Księżyc, czy przeróżne sondy, rakiety i statki kosmiczne, jakie kiedykolwiek zostały wysłane z Ziemi. To niebywale atrakcyjna forma czerpania wiedzy, a przecież to już udowodnione, że nauka przez zabawę to najlepszy sposób na edukację.

Oprócz zabawy z gadżetem jest tu też masa ciekawostek, faktów i kosmicznych informacji podanych w tradycyjnej formie. Tekst jest jednak przystępny i krótki, w sam raz, aby zaciekawić kilkulatków. A przeplatanie ciekawostek z poszukiwaniem na zaciemnionych stronach gwiazdozbiorów, mgławic czy innych galaktyk, to naprawdę świetna zabawa.

„W kosmosie” może być wyszukiwanką, kompendium wiedzy, zbiorem ciekawostek. Od Ciebie zależy, w jaki sposób wykorzystasz tę książkę, i jaką historię do niej dopowiesz. Może wręczając ją dziecku, zaproponujesz wieczorną misję na Księżyc? A może zbudujecie wspólnie bazę, w której będzie odkrywać tajemnice kosmosu? A może stanie się ona inspiracją do nocnego oglądania nieba?

Życzę Ci kosmicznych chwil z tą rewelacyjną książką!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *