5+,  6+,  7+,  Edukacyjne,  O przyrodzie,  Serie

„Jesień w świecie przyrody”

Jestem książkowym (nomen omen) przykładem „jesieniary”. Jak więc mogłabym nie pokazać Ci książki, która wprost wybucha jesienią? Która jesienią aż kipi i szeleści. Widziałaś okładkę? Te złote kolory, wrzosy w tle, a na pierwszym planie jeleń, który już szykuje się do rykowiska. Trudno o bardziej wyrazistą fotografię. „Jesień w świecie przyrody” odkryje więc przed Tobą dziesiątki ciekawostek i faktów na temat jesiennych rytuałów natury.

Tu kupisz książkę

Jesień w świecie przyrody
Jesień w świecie przyrody

Co Cię czeka na początku? Proste wprowadzenie, które tłumaczy, jak korzystać z tej książki. A po co? Bo sporo smaczków jest w niej ukrytych. Kody QR, słowniczek, indeks, dzienniczek obserwatora. Ta książka będzie spacerować razem z Tobą, jestem tego pewna. Potem kilka podpowiedzi, jak dobrze przygotować się na jesienne wędrówki – fajna sprawa dla młodych obserwatorów przyrody. A dalej już same zachwyty.

Jesień w świecie przyrody
Jesień w świecie przyrody

Będzie o jesiennych kwiatach i wrzosach, które od 3 lat zamierzam zasadzić na tarasie 😉 O owadach, ptakach odlatujących do ciepłych krajów i leśnych jagodowiskach. Dowiesz się, jakie zapasy robią zwierzęta na zimę i, jakie jesienne owoce mogą wykorzystać ludzie do szykowania swoich zapasów. Przeczytasz o rozsiewaniu, o szyszkach i kolorowych liściach. Może zainteresują Cię grzyby, ściółka leśna, a może wolisz zajrzeć pod taflę jesiennego stawu? Spójrz też w niebo, jesienią również dostrzeżesz gwiazdozbiory.

Jesień w świecie przyrody

A ile tu jest inspiracji i zachęty do jesiennych aktywności! Do robienia ludzików z kasztanów, do sadzenia drzew czy stworzenia kukurydzianej kukiełki. Do obserwowania, do bycia uważnym i wrażliwym na przyrodę.

Tę książkę się czyta, ogląda (napakowana jest po brzegi świetnymi fotografiami) i zabiera ze sobą na spacery. Dlatego, jeśli chcesz przybliżyć swojemu dziecku jesienny klimat, to idźcie do lasu lub parku, a pod pachę zabierzcie „Jesień w świecie przyrody”. Słonecznej pogody dla Was 🙂

„Jesień w świecie przyrody”, seria „Młodzi Przyrodnicy”

Wydawnictwo Wilga, 2022

Liczba stron: 112

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *