5+,  6+,  7+,  8+,  Edukacyjne,  O ekologii

„Jestem eko. Ja też mogę uratować świat!”

Przed Wami książka, która daje porządnego kopa, mobilizuje i wytacza argumenty, niczym najbardziej zajadły prawnik podczas rozprawy życia. Swoim własnym adwokatem staje się w tej książce Ziemia, to ona wystawia rachunek człowiekowi, ale zdecydowanie dąży do porozumienia i ugody. Jeśli szukasz książki, która daje praktyczne wskazówki w kwestii ekologii, i która rozbudzi w dziecku ducha aktywisty, to sięgnij po „Jestem eko. Ja też mogę uratować świat”!

Jestem eko

Pomysł na tę książkę jest genialny w swojej prostocie. Mamy 12 palących spraw, wyjaśnienie ich przyczyn, pokazanie skutków niszczących działań i podanie jak na tacy rozwiązań, które mogą zahamować destrukcję naszej planety. Wszystkie ciekawostki, fakty i pomysły zostały wplecione w opowieść o rodzinie Nadii i Pawła, do głosu dochodzi również sama Ziemia 🙂 Dzięki temu całość czyta się jak spójną opowieść. Niezwykle atrakcyjne dla dzieci mogą okazać się zadania do wykonania i eksperymenty, za które można zdobyć zielone listki oraz Dyplom Zielonego Mistrza. Ta książka to nie tylko teoria, a przede wszystkim zachęcenie do praktycznych działań.

Jestem eko

Na jakie pytania znajdziecie odpowiedzi w tej książce? Oto niektóre z nich:

  • Co to jest dług ekologiczny?
  • Dlaczego z roku na rok zima jest coraz cieplejsza?
  • Po co sortować śmieci i w jaki sposób?
  • Skąd się bierze woda w kranie i dlaczego warto ją oszczędzać?
  • Ile lat rozkłada się wełniany sweter?
  • Czym jest akcja #Codziennie5?
  • Jakie rośliny potrafią oczyszczać powietrze?
Jestem eko
Jestem eko

Książka Sylwii Majcher potrafi zasmucić i przerazić, ale daje nadzieję, a przede wszystkim motywuje do działania. Idealna pozycja dla dzieci, które już rozumieją potrzebę działań ekologicznych, jak również dla tych, które dopiero zaczynają zgłębiać temat. Podrzuciłabym tę książkę również wszystkim wielkim przedsiębiorstwom, które cały czas odwracają oczy od problemu, a kierują się wyłącznie zyskami. To od nich powinno się wszystko zacząć.

Jestem eko

„Jestem eko. Ja też mogę uratować świat!” Sylwia Majcher

Ilustracje: Katarzyna Urbaniak

Wydawnictwo Wilga, 2021

Liczba stron: 128

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *