4+,  5+,  6+,  O emocjach

„Kapitan Kiwi. Pogromca Straszaków”

Słyszeliście kiedyś o K.K? Nie, nie chodzi o Krzysztofa Krawczyka 😉 Mam na myśli Kapitana Kiwi. Właśnie powrócił w wersji picturebookowej i przegania wszelkie strachy. A dokładniej – dodaje odwagi przestraszonym i zalęknionym.

Kapitan Kiwi
Kapitan Kiwi

Mały Kiwi marzy o lataniu. Zamawia więc pelerynę superbohatera i mocno wierzy, że doda mu ona odwagi i wiary w swoje marzenia. Jednak zanim Kiwi przetestuje jej działanie na sobie, będzie miał okazję pomóc innym przestraszonym ptakom. Odpływ w wannie przestanie przerażać Mewę, Struś oswoi się z ciemnością, Flaming, zamiast chować się przed burzą, zatańczy na imprezie, a Pingwin pokona strach przed ruchomymi schodami. Wszystko dzięki Kapitanowi Kiwi, bo wiadomo, że łatwej walczy się z przeróżnymi lękami, gdy ktoś obok wspiera i kibicuje.

Kapitan Kiwi
Kapitan Kiwi
Kapitan Kiwi

„Kapitan Kiwi. Pogromca Straszaków” w wesoły, żartobliwy i kolorowy sposób rozprawia się z lękami, które mniejsze lub większe, tkwią w każdym z nas (nie tylko ptaki są bojaźliwe, ludzie też bywają 😉 ). To rewelacyjna książka dla każdego dziecka, które mierzy się z wszelakimi wątpliwościami, niepokojami czy obawami. Doda otuchy, rozśmieszy i sprawi, że strachy wydadzą się o wiele mniejsze, niż jeszcze przed chwilą. Najważniejsze to próbować i mieć bliskich wokół.

A czy Kiwi pofrunie do nieba? No jasne!

Policz do dziesięciu
Kiwi ma lęk wysokości
Kiwi leci

„Kapitan Kiwi. Pogromca Straszaków”, Barbara Super

Ilustracje: Agata Dobkowska

Wydawnictwo Zielona Sowa, 2021

Liczba stron: 32

Wiek: 4+

Inne książki dodające wiary we własne siły: „Mój przyjaciel niedźwiedź”, „Oddycham i znowu wszystko gra!”, „Świat chce, byś był sobą”, „12 dziecięcych wyzwań”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *