2+,  3+,  4+,  5+,  Kartonówki,  Wierszyki

„Koteczek Kiciuś”

Koteczek ma spodenki na szelkach w malutkie myszki, a mama czerwoną sukienkę w pasiaste rybki. Tacy przeuroczy wybierają się na spacer. Koteczek chciałby pobiegać z pieskami, lecz mama dobrze wie, czym może się to skończysz. Kiciuś zagląda do sadzawki, jednak mama ostrzega, bo przecież koty nie przepadają za wodą. Zauważą też szarego wróbelka, lecz te wolą fruwać wysoko, bo kotów (nawet w spodenkach na szelkach) troszeczkę się boją.

Koteczek Kiciuś

Najnowsza książka Małgorzaty Strzałkowskiej (tekst) i Agnieszki Żelewskiej (ilustracje) „Koteczek Kiciuś” to kolejny tytuł z serii „Kartonówki dla ciut starszych” od wydawnictwa Bajka. I jest to seria zacna, bo autorzy to doborowe towarzystwo – Dorota Gellner, Rafał Witek, Maria Szajer i oczywiście Małgorzata Strzałkowska.

Tak, jak we wcześniejszych tytułach, tak i w „Koteczku Kiciusiu” są więc rymy przemyślane i zapadające w pamięć. Są rytm i melodia, dzięki którym czytanie na głos to przyjemność, a nie językowa tortura. Są też luz i żart, a mądrego przesłania nie trzeba doszukiwać się z lupą czy wręcz odwrotnie – odganiać się od niego, jak miękki pomidor od muszki owocówki. Wszystko jest tu wyważone tak, aby młodsze przedszkolaki czerpały z czytania frajdę i naukę.

Koteczek Kiciuś
Koteczek Kiciuś

A o czym w ogóle jest „Koteczek Kiciuś”? Bo zdaje się, że tego nie wyjaśniłam 😉 Otóż o poznawaniu świata i reguł, które nim kierują. Dobrze znać pewne zasady, aby niemiło (a czasem i boleśnie) się nie rozczarować. To książka o odkrywaniu tajemnic, o poczuciu bezpieczeństwa i o pięknie świata. A przecież najlepiej poznawać wszystko, co nowe z bliską osobą przy boku.

Mistrzowska książka dla maluchów. Choć wiem, że starszaki też ją pokochają. „Koteczek Kiciuś” otrzymał już Znak Jakości Basi 🙂

Koteczek Kiciuś

„Koteczek Kiciuś”, Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje: Agnieszka Żelewska

Wydawnictwo Bajka, 2022

Liczba stron: 30

Wiek: 2+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *