3+,  4+,  5+,  6+,  Edukacyjne,  O zwierzętach

„Kot. Instrukcja obsługi”

Jeśli Twoje dziecko bardzo chce mieć kota, to najpierw zainwestuj w książkę „Kot. Instrukcja obsługi”. Mówię poważnie. Bo jak się okaże, że kot nie zawsze lubi mizianie za uszkiem, a już na pewno nie przepada za łapaniem za ogon, to może być jednak smuteczek. I trzeba mu czyścić kuwetę, karmić dobrym jedzonkiem, zapewnić trochę zabawy. I co, dziecko nie jest zniechęcone? Dobra, w takim razie trafił Ci się kociarz z krwi i kości.

"Kot. Instrukcja obsługi"
"Kot. Instrukcja obsługi"

Zanim jednak miauczący gość zawita w Wasze progi, przeczytaj książkę, która przygotuje Was na to spotkanie. Kasia Antczak i Kasia Fryza z lekkością i dowcipem przekazują wiedzę, która pomaga zrozumieć kocie życie. Będzie więc o karmieniu, o kocim ostrzeniu pazurków i o tym, jak kota należy transportować. Będzie też o tym, czy koty lubią gości, dlaczego warto zabezpieczyć balkon siatką i czy kot z psem potrafią się dogadać. Przede wszystkim jednak to książka, która uwrażliwia na zwierzęta, uczy empatii i odpowiedzialności.

"Kot. Instrukcja obsługi"
"Kot. Instrukcja obsługi"

Bardzo lubię, gdy książki, których zamysł jest raczej edukacyjny, nie wbijają jednak na siłę zasad, pojęć czy innych mądrości. Wolę, gdy robią to sprytnie, niezauważenie, z dowcipem i swobodą. Taka właśnie jest książka „Kot. Instrukcja obsługi”. A że dodatkowo jestem fanką ilustracji Kasi Fryzy, to z tej książki mam podwójną przyjemność (choć uwaga, fanką kotów nie jestem).

Polecam serdecznie tę książkę każdej rodzinie, która rozważa przygarnięcie lub zakup kota. Bo trzeba pamiętać, że kot to nie zabawka, to żywa istota 🙂

"Kot. Instrukcja obsługi"

„Kot. Instrukcja obsługi”, Kasia Antczak

Ilustracje: Kasia Fryza

Wydawnictwo Kropka, 2022

Liczba stron: 48

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *