O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„Mała Wu, złoty orzech i Miś”, „Mała Wu i odwaga”

Wyobraź sobie, że jesteś małą wiewiórką w wielką lesie. Samotną, wycofaną, a na dodatek jąkającą się. Trochę płochliwą, ale za to z wielkim sercem. Szukasz smakowitych orzechów, ale oprócz nich niespodziewanie trafiasz też na wielkiego, białego misia, który przybył z dalekich stron. Co robisz? Uciekasz na najwyższą gałąź drzewa, czy może się z nim zaprzyjaźniasz? Powiem Ci, co zrobiła Mała Wu. Z duszą na ramieniu i z nadzieją na odnalezienie magicznego orzecha, odprowadziła niedźwiedzia do gawry. I właśnie ten mroźny spacer dwóch bohaterów, którzy już bardziej nie mogli się od siebie różnić, stanie się początkiem pięknej przyjaźni.

Mała Wu, złoty orzech i Miś
Mała Wu, złoty orzech i Miś

O tej uroczej historii przeczytasz w „Małej Wu, złotym orzechu i Misiu”. To pierwszy tom przygód małej wiewiórki, która w kolejnych częściach będzie dokładać cegiełki do odwagi, pewności siebie i śmiałości. Finalnie Mała Wu zbuduje całkiem solidny fundament dla swojej dzielności, a Renacie Pażusińskiej nie pozostanie nic innego, jak ostatni tom zatytułować „Mała Wu i odwaga”.

Mała Wu, złoty orzech i Miś
Mała Wu, złoty orzech i Miś

Książki o Małej Wu to ciepła i kojąca seria o przyjaźni, odwadze, pokonywaniu lęku i odnajdywaniu siebie

Cudownie obserwować przemianę tej mądrej bohaterki. W „Małej Wu i odwadze” wiewiórka uratuje sówkę, która dopiero uczy się latać. I to dwukrotnie. Najpierw przed bolesnym upadkiem z drzewa, a potem przed złośliwymi zającami. I czy to znaczy, że wiewiórka się nie bała? Bała się, ale mimo strachu działała. I to jest właśnie odwaga. Trochę tej odwagi skapnie też na sówkę, która niebawem będzie miała okazję odwdzięczyć się wiewiórce.

Mała Wu i odwaga

Zastanawiasz się, gdzie jest Miś z pierwszej części? Otóż wrócił na Arktykę. Przyjaciele jednak bardzo za sobą tęsknią, może Mała Wu powinna go odwiedzić?

Książki o Małej Wu to opowieści pełne uroku, ciepła i dobra. Spokojne, kojące i łagodne. Wyciszą rozbiegane myśli, a swoim optymizmem dodadzą małym czytelnikom otuchy. Przyjemnie czyta się je przed snem, a dzięki delikatnym i klimatycznym ilustracjom otulają aurą czułości i bliskości.

Polecam sięgnąć po całą serię, bo to książki, które rozwijają się wraz z czytelnikiem. A ruda bohaterka po prostu Cię zauroczy.

Mała Wu i odwaga
Mała Wu i odwaga
Mała Wu i odwaga

„Mała wu, złoty orzech i Miś”, „Mała Wu i odwaga”, Ranata Pażusińska

Ilustracje: Paulina Siwek

Wydawnictwo Domirea, 2022, 2022

Liczba stron: 36, 48

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *