4+,  5+,  6+,  7+,  O przyjaźni i relacjach,  Opowiadania

„Małe historie o wielkich marzeniach”

Historie w tej książce wcale nie są małe. Są wręcz potężne, mają moc inspirowania, pchają do działania i motywują. Są przy tym niezwykle delikatne, poetyckie i wrażliwe. „Małe historie o wielkich marzeniach” – trzy niepozorne opowiadania, całkiem krótkie, a historia ich bohaterów dopiero się zaczyna 🙂

Mały liść marzy o wzbiciu się w powietrze niczym ptak, mucha o wielkich oczach szuka swojego miejsca na świecie, a ślimak czuje, że wzywa go wielka góra, co może być na jej szczycie?

Troje bohaterów w skali mikro, ale o olbrzymich marzeniach. Czy niemożliwych? Ponad ich siły? Czy tak onieśmielających, że się poddadzą? Nic z tego. W tych małych ciałkach drzemie ogromna pasja, apetyt na więcej i pęd, który pcha ich do działania. Czasem pomoże też przypadek, łut szczęścia albo ktoś życzliwy. Jednak najważniejsze to w ogóle spróbować, nie poddawać się i łamać schematy.

„Małe historie o wielkich marzeniach” to książka, która rozbudzi pragnienia w młodych czytelnikach, która powie „dalej, dasz radę! Wiem, że o tym marzysz!”. To również pozytywny doping dla każdego dziecka, które potrzebuje wsparcia w realizacji swoich pomysłów. Nagle może się więc okazać, że dotychczasowe ograniczenia były wyłącznie w głowie.

Marta H. Milewska pisze w sposób łagodny, a stworzone przez nią historie mają moc wyciszenia, kojenia i odprężenia. To opowiadania spokojne, miękkie i otulające. Dlatego czytane wieczorem, mogą spowodować, że obudzisz się rano z myślą – wszystko jest możliwe!

„Małe historie o wielkich marzeniach” Marta H. Milewska

Ilustracje: Katarzyna Bukiert

Wydawnictwo Bis, 2019

Liczba stron: 48

Wiek: 4+

Inne inspirujące do działania tytuły: „Jestem. Filozoficzne pytania, które zadają sobie dzieci”, „Trzy pytania”, „Może. O magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *