5+,  6+,  7+,  8+,  Komiks,  Z humorem

„Mikołajek”

Kto zna „Mikołajka”, ten wie, że to książki czupurne, zawadiace i żartobliwe. A ponieważ przygody Mikołajka i jego ekipy wydane były po raz pierwszy ponad 60 lat temu, to raczej nie są przepełnione czułością czy bliskością typową dla współczesnych opowieści. I wiesz co? To bardzo fajnie! Bo to historie, które mają być figlarne, które mają bawić i być żywiołowe. A podanie ich w komiksowej formie, lekkiej i skróconej, pozwoli na samodzielne zapoznanie się z Mikołajkiem już najmłodszym. Niech też poznają tego psotnego chłopaka i jego przyjaciół.

"Mikołajek. Sprzedawcy lodów"
"Mikołajek. Sprzedawcy lodów"
"Mikołajek. Wester"

„Mikołajek” to książki pełne humoru, radości i swobody.

Wydawnictwo Znak Emotikon ubrało przygody Mikołajka w cztery komiksy z wakacjami w tle. Mikołajek jest z rodzicami na wczasach w Bretanii. Gdy rodzice leżą na plaży, rozmawiają lub czytają, dzieci mają czas na doświadczanie życia na swój własny sposób. Będą więc sprzedawać lody („Sprzedawcy lodów”), aby uzbierać pieniądze na zestaw do gry w krokieta (tata Mikołajka nie chciał kupić, bo „Nie, jest za drogi!”). Będą nagrywać film o kowbojach („Western”), choć trudno będzie im się porozumieć w kwestii scenariusza (Jadwinia nie chce grać uwięzionej, woli dołączyć do walczących plemion). W „Klubie zaginionych traperów” wyruszą z druhem Gerardem na wycieczkę do lasu, wrócą jednak autem taty Gotfryda i… bez druha. A w tomie „Zdjęcia z wakacji” okaże się, że zrobienie wspólnego zdjęcia z przyjaciółmi to nie lada wyzwanie. Najpierw trzeba urobić tatę, aby kupił aparat, a potem pilnować, aby mama nie wykorzystała wszystkich wkładów.

"Mikołajek. Wester"
"Mikołajek. W klubie zaginionych traperów"
"Mikołajek. W klubie zaginionych traperów"

Bardzo przyjemnie czyta się komiksy o Mikołajku. Są dynamiczne, wesołe i psotne. Mają sprawiać frajdę, bez doszukiwania się drugiego dna lub moralizowania. Idealne do zabrania na nadchodzącą majówkę albo na wakacje. A dodatek na końcu każdego komiksu w postaci zagadek, zadań i gier pomoże dzieciom jeszcze głębiej wejść w świat Mikołajka.

Bardzo polecam, bo czysta radość z czytania to najlepsze, co może spotkać każdego małego czytelnika i każdą małą czytelniczkę!

"Mikołajek. Zdjęcia z wakacji"
"Mikołajek. Zdjęcia z wakacji"
"Mikołajek. Zdjęcia z wakacji"

„Mikołajek. Sprzedawcy lodów”, „Mikołajek. Wester”, „Mikołajek. Klub zaginionych traperów”, „Mikołajek. Zdjęcia z wakacji”, Marjorie Demaria

Przełożyła Natalia Zmaczyńska

Wydawnictwo Znak Emotikon, 2023

Liczba stron: 48

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *