4+,  Edukacyjne

„Moja wielka rodzina”

Oto książka o przeszłości, ale to nie powieść historyczna. To również książka o przyszłości, ale bez wątków fantastycznych. To w końcu opowieść o teraźniejszości, która bez swojej przeszłości nie byłaby taka, jaka jest.

„Moja wielka rodzina” to zachęta do tego, aby bliżej przyjrzeć się historii swoich przodków i być może stworzyć własne drzewo genealogiczne. Gerda Rait krótkimi ciekawostkami oraz trafnymi spostrzeżeniami i pytaniami, wzbudza w czytelniku chęć poznania przeszłości własnej rodziny. Przecież to dzięki nim mamy takie tradycje, a nie inne. To po naszych przodkach mamy duże stopy czy kręcone włosy. Ich upór, wiedza i dążenia pozwoliły na odkrywanie nauki, tworzenie sztuki czy rozwój duchowy. Uświadomienie sobie gigantycznej roli przeszłości, zwłaszcza tej odległej, pozwala lepiej rozumieć teraźniejszość i docenić wszystko, co mamy.

Ta niepozorna książka porusza wiele wątków, wszystkie jednak skupiają się wokół przeszłości naszych rodzin. Dowiesz się z niej:

  • dlaczego warto stworzyć własne drzewo genealogiczne
  • czym jest linia pokrewieństwa
  • co zawdzięczamy naszym przodkom
  • czym jest tradycja
  • jak mogłoby wyglądać Twoje życie, gdybyś urodził się w innej rodzinie
  • czym są rodzinne korzenie
  • jaki masz wpływ na przyszły wygląd świata dla swoich potomków

„Moja wielka rodzina” zaskakuje głębokim przesłaniem i refleksją. O przeszłości mówi również w kontekście przyszłości i wskazuje na konieczność zadbania o Ziemię.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Jest niebywale inspirująca. Zarzuca haczyki, które czytelnik zgrabnie chwyta i zaczyna się zastanawiać, szukać, pytać, myśleć. Idealna do czytania całą rodziną, bo pozostawia wiele przestrzeni do rozmów, żartów i poważnych rozważań.

„Moja wielka rodzina, czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłośc”

Gerda Raidt

Wydawnictwo Babaryba, 2021

Liczba stron: 40

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *