3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  8+

„Nasze babcie. Krótki przewodnik”

Oto przewodnik po fascynujących postaciach. Po superbohaterkach, siłaczkach i miłośniczkach przygód. Po szalonych i nieobliczalnych kobietach. Naszych babciach, oczywiście. I po ich arcyciekawym świecie.

Nasze babcie

Pomysł na tę książkę jest nadzwyczajny. Nie jest to więc opowieść pełna wzruszeń, sentymentu i nostalgii (do jakich przywykliśmy). Nie uronisz przy niej łzy, chyba że ze śmiechu. Bo „Nasze babcie” to książka figlarna i absurdalna zarazem. W niej babcie zakładają czepki i idą surfować. Pieką ciasteczka, ale lubią też podjeść ostrygi. Robią na drutach nakładki na garby dla zawstydzonych wielbłądów. A pod ich kołdrami można znaleźć nawet dziadka. To z nimi najlepiej siedzi się na drzewie i to z nimi warto wyruszyć na na wycieczkę po Karkonoszach (w kapciach, rzecz jasna). Czasem można je też wypatrywać na niebie. I całe szczęście, że autor mógł korzystać z dostępnej literatury specjalizującej się w świecie babć („Neanderbabcie. Od starożytności do współczesności” czy „Na plecach babci. Poradnik karierowicza”). Widać tu zatem kawał rzetelnej pracy badawczej. Przede wszystkim jednak można poczuć niebanalne poczucie humoru Erica Veillé.

Nasze babcie
Nasze babcie
Nasze babcie

„Nasze babcie. Krótki przewodnik” to książka pełna niebanalnego humoru.

Babcie w jego przewodniku są różnorodne. Mają różne fryzury, są w różnym wieku i różnie mówią na nie ich wnuczęta. Jednak to, co łączy wszystkie babcie, to ich środek. Wewnątrz każdej babci mieszka mała dziewczynka, która czasem się boi, czasem się ekscytuje, a czasem ma ochotę zjeść cały słoik cukierków.

Nasze babcie

„Nasze babcie” trafiają zarówno w gust Basi, jak i mój. Lubimy się chichrać przy książkach, a gdy udało nam się w tym przewodniku dostrzec naszą babcię, to radość była jeszcze większa. Rozbroiły nas też ilustracje. Żywe, dynamiczne i intensywne. I te oczy! To przez nie mam skojarzenia z serialem „Simpsonowie” ;).

Koniecznie sięgnij po „Nasze babcie”, jeśli cenisz w książkach niebanalny humor, trochę wariactwa i mądrość, która nienachalnie gdzieniegdzie się przebija.

„Nasze babcie. Krótki przewodnik, Eric Veille

Wydawnictwo Babaryba, 2023

Liczba stron: 32

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *