O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„Niesforne ziarenko i straszny wieczór”

Nie wiem jak Ty, ale ja już pomału wkręcam się w klimat Halloween. A gdy jeszcze w moje ręce wpada „Niesforne ziarenko i straszny wieczór”, to aż mam ochotę wskoczyć w jakiś upiorny kostium i wydrążyć dynię. Skoro już mowa o przebraniach, to dobrze się składa, bo Ziarenko też ma coś do powiedzenia w kwestii halloweenowego stroju. I nie tylko.

„Niesforne Ziarenko i straszny wieczór” to kolejny tytuł z serii „Smaczna banda i emocje”. Ziarenko poznałeś/aś już w jednej z poprzednich części, tym razem wraca w wersji halloweenowej.

Mogłoby się wydawać, że taka przebierana impreza to świetna sprawa. Owszem, ale tylko jeśli masz strój, który innym będzie zapierał dech w piersi. Tak przynajmniej uważa Ziarenko. Od tygodni myśli nad swoim przebraniem i z dnia na dzień jego frustracja rośnie. Wszystko wygląda zwyczajnie, nudno i nijak. Ziarenko ma tak paskudny humor, że podstępem przekłada imprezę na następny dzień. W ten sposób zyska więcej czasu na wymyślenie przebrania doskonałego. Na szczęście spotka pewną mądrą Pestkę, która swoimi słowami da Ziarenku do myślenia. Jak ta historia się skończy, tego nie zdradzę!

„Niesforne Ziarenko i straszny wieczór” to atrakcyjna i pełna humoru opowieść o emocjach.

„Niesforne Ziarenko i straszny wieczór” to opowieść o tym, że gdy za bardzo skupiamy się na drobiazgach, to po drodze możemy zgubić radość i sens tego, co robimy. To historia o tym, że rywalizacja może przerodzić się w zżerającą od środka truciznę, która zabiera spontaniczność, przyjemność i swobodę. A także o tym, jak przelewanie swojego złego humoru na innych bywa krzywdzące i niesprawiedliwe.

Bardzo lubię całą serię „Smaczna banda i emocje”, bo o uczuciach mówi z jajem (czasem nawet z ciastkiem, winogronem lub ziarenkiem ;). To książki, które dzieci kochają za poczucie humoru, bystre dialogi i wesołe ilustracje rozbrajające największego nawet malkontenta.

Jeśli więc szukasz książek o emocjach, które mają magiczną moc przyciągania dziecięcych rączek i oczu, to koniecznie sięgnij po „Smaczną bandę i emocje”. A jeśli przy okazji chcesz poczuć nastrój Halloween, to „Niesforne Ziarenko i straszny wieczór” nadaje się do tego najlepiej.

„Niesforne Ziarenko i straszny wieczór”, Jory John, Pete Oswald

Wydawnictwo Harpekids, 2023

Liczba stron: 32

Wiek: 3+

Inne tytuły z serii: „Niesforne Ziarenko”, „Wzorowe Jajo”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *