6+,  7+,  8+,  9+,  Edukacyjne,  O przyrodzie

„Sekretne życie drzew”

Oto kolejny tytuł z serii „Sekretne życie”. Tym razem książka wybucha zielenią, a strony szeleszczą niczym liście na wietrze. A to wszystko po to, aby porwać Cię na wycieczkę do lasu, podczas której poznasz sekretne życie drzew.

Sekretne życie drzew
Sekretne życie drzew

Przewodnikiem tej wycieczki będzie Ryszard Dębowe Serce, najstarsze drzewo w całym lesie. Opowie o swoich narodzinach, o tym, czym się pożywia, jak szybko rośnie i co skrywa jego pień. Pokaże Ci, co dzieje się w lesie o różnych porach roku, a także uzmysłowi, jak ważne są drzewa dla człowieka. Ale to nie wszystko, ponieważ Ryszard to gawędziarz jakich mało. Lubi snuć opowieści ze wszystkich stron świata. Dlatego uraczy Cię hinduską baśnią o słoniu i małpie wypoczywających w cieniu figowca, węgierską legendą o pewnym pastuszku i niebywale wysokiej jabłoni oraz brytyjską historią czarodzieja zamienionego w drzewo. A to oczywiście nie wszystko, co skrywa w sobie ta książka.

Sekretne życie drzew
Sekretne życie drzew

„Sekretne życie drzew”, podobnie jak „Sekretne życie ptaków”, podaje wiedzę w sposób lekki, wesoły i arcyciekawy. Ciekawostek jest tu prawie tyle, co liści na drzewie (może nie latem czy wiosną, ale jesienią ;)), a zdumiewających informacji – co słojów w pniu starego dębu. Do tego ciepłe i pogodne ilustracje we wszystkich odcieniach zieleni.

Sekretne życie drzew

Świetna książka, która uczy szacunku do natury, zachwyca jej pięknem i tajemnicami. Idealna dla młodych przyrodników, którzy chcą zajrzeć pod korę, odkryć dziuplę i dokopać się do korzeni, czyli chcą wiedzieć więcej.

Mam jednak dla Ciebie pewną przestrogę. Jeśli będziesz czytać tę książkę w dzień taki, jak dziś, deszczowy i pochmurny, to nie zdziw się, że oczekiwanie na wiosnę stanie się jeszcze bardziej niecierpliwe i nieznośne.

„Sekretne życie drzew”, Moira Butterfield, Vivian Mineker

Wydawnictwo Jedność dla dzieci, 2023

Liczba stron: 48

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *