7+,  8+,  9+,  Edukacyjne

„Twój genialny mózg”

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o mózgu, ale może nawet nie wiesz, że chcesz o to zapytać, znajdziesz właśnie w tej książce! „Twój genialny mózg”, czyli zabawna opowieść o najbardziej tajemniczej rzeczy w całym wszechświecie poleca się każdemu, kto choć raz pomyślał o swoim mózgu jak o różowej galaretce, poskręcanym spaghetti czy włoskim orzechu.

Philip Bunting wie, jak opisywać i wyjaśniać skomplikowane definicje i procesy tak, aby brzmiały prosto i lekko. A nawet zabawnie! Na przykład o móżdżku można powiedzieć, że waży tyle co chomik i po łacinie nazywamy go cerebellum, czyli „mały mózg”, aby już wywołać w naszej głowie zabawne skojarzenie. Można też o komórkach glejowych (o których zazwyczaj mówi się niewiele, a które usprawniają działanie neuronów) napisać ze współczuciem i słodko je zilustrować, aby więcej o nich nie zapomnieć. Można też pisać o mózgu nie tylko jako takim – o jego budowie, zadaniach i wyglądzie. Wystarczy spojrzeć na niego jak na coś absolutnie wyjątkowego, niepowtarzalnego i cudownego, aby poczuć, jak bardzo zasługuje na naszą uwagę. „Twój mózg, mój mózg, mózg pana Zbyszka… każdy z nich jest wyjątkowy i zasługuje na szacunek”.

„Twój genialny mózg” to zabawna książka, która wyjaśnia działanie ludzkiego mózgu i pokazuje, jak bardzo jest on wyjątkowy.

W tej książce znajdziesz więc ogrom wiedzy i ciekawostek, ale przedstawionych tak, że będziesz je czytać z uśmiechem na twarzy, czasem z otwartą buzią, a może nawet z oczami wielkimi ze zdziwienia. I uświadomisz sobie, jakie to super, że gdy się dziwisz, to nie musisz myśleć o tym, żeby unieść brwi i szerzej otworzyć oczy. Twój mózg zrobi to za Ciebie.

Całość dopełniają zabawne porównania, żartobliwe dopiski i wesołe ilustracje. Dzięki temu „Twój genialny mózg” jest książką, która może nie tylko łatwo zaspokoić ciekawość młodych czytelników, ale także rozbudzić w nich ochotę na jeszcze więcej.

Warto sięgnąć po te książkę, aby przekonać się, jak fenomenalny narząd mieszka w naszej głowie, i jak gigantyczny wpływ ma na to, jak wygląda nasze życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *