3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  8+,  9+

„Umiem rysować zwierzęta”

Co za czadowa książka! Dla dzieci, dla dorosłych, którzy, podejmują rysownicze wyzwania i dla rodziców, którzy chcą wypić ciepłą kawę. Ćwiczy cierpliwość i skupienie, daje małe sukcesy, a przede wszystkim gwarantuje frajdę i uśmiechy. Łap więc za ołówek i kredki i dorysuj wielbłądowi dwa garby, a słoniowi długą trąbę.

Umiem rysować zwierzęta
Umiem rysować zwierzęta

W „Umiem rysować zwierzęta” nie znajdziesz skomplikowanych instrukcji (zawsze będą tylko 3 kroki) czy rysunków, które szczegółowo odwzorowują upierzenie wróbla (będzie po prostu ptak). Niedźwiedź nie będzie groźny, rekin jakby delikatnie się uśmiechnie, a lis z zaciekawieniem popatrzy, jak długi ogon mu narysujesz.

Umiem rysować zwierzęta
Umiem rysować zwierzęta

Wszystkie rysunki są wesołe, zachęcają do ich odwzorowania, ale również pozostawiają przestrzeń do własnych interpretacji. Dają dowolność kolorystyczną, są punktami wyjścia dla Twojej wyobraźni, małą zachętą. Okazuje się, że namalowanie zebry czy morsa nie jest zarezerwowane wyłącznie dla „tych, co mają talent do rysowania”. Bo zebra to tak naprawdę kilka prostokątów, trójkątów i czworobok ułożonych w odpowiedni sposób. Mors to już w ogóle łatwizna (mówię to ja, która zawsze rysuje tylko 3 palce u dłoni 😉 ). A jakie kolory nadasz tym zwierzakom, czy zadbasz o upierzenie, a może zdecydujesz o większych oczach u słonia, to już Twoja inwencja twórcza.

Świetna książka na prezent, która daje dużo satysfakcji i udowadnia, że każdy potrafi rysować. Trzeba tylko wrzucić na luz 🙂

„Umiem rysować zwierzęta”, Joanna Jesus

Wydawnictwo Kropka, 2022

Liczba stron: 80

Wiek: 3+

Inne książki dla dzieci w wieku 3+: „Mały Bóbr”, „Dźwięk”, „Nudzę się”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *