5+,  6+,  7+,  Opowiadania,  Serie

„Słonecznikowa 5. Kość dinozaura”

Jeśli podeszłabyś pod okna pewnego domu na Słonecznikowej 5, możliwe, że usłyszałabyś dochodzące ze środka śmiechy, dyskusje pełne emocji, okrzyki zniecierpliwienia, a na pewno szczekanie psa. A gdybyś zajrzała do środka, zobaczyłabyś uśmiechniętą rodzinkę (całkiem niemałą) i merdającego ogonem Zadziorka. To właśnie Krzyś, Lilka, Adaś i ich rodzice siedzą przy stole i jedzą jajecznicę, planując piknik na leśnej polanie. A Zadziorek uważnie się temu przysłuchuje.

Słonecznikowa 5
Słonecznikowa 5

Jednego razu rodzinka planuje piknik, za chwilę dzieci szukają kości dinozaura w przydomowym ogródku, a innym razem organizują turniej rycerski. Sadzą koperek w ogrodzie, a przy okazji odpierają atak smoka. Szukają złodzieja, który ukradł Krzysiowi ulubioną koszulkę i cali mokrzy od deszczu uciekają na rowerach przed burzą.

„Słonecznikowa 5” to cztery opowiadania pełne codzienności, normalności i dziecięcego humoru. Uśmiechy są tu szczere i życzliwe, dyskusje wyrozumiałe i pełne szacunku. Pomysły rodzeństwa natomiast szalone i radosne. I choć w tych historiach całkiem sporo się dzieje, pozostawiają poczucie spokoju, harmonii i beztroski. To jest właśnie największa moc tej książki – łagodność.

Słonecznikowa 5
Słonecznikowa 5

Jeśli Twoje dziecko lubi opowieści niespieszne, pogodne i osadzone w codziennej rzeczywistości, to ta książka będzie strzałem w dziesiątkę. „Słonecznikowa 5” to odskocznia od jaskrawych tytułów, rozkrzyczanych i zwariowanych historii. Tu będzie spokojnie, delikatnie i serdecznie. Ale to nie znaczy, ze nudno. Co to, to nie! Już trójka rodzeństwa zadba o to, aby każda opowieść była niezapomniana 🙂

Słonecznikowa 5

„Słonecznikowa 5. Kość dinozaura”, Aniela Cholewińska – Szkolik

Ilustracje: Marta Kulesza

Wydawnictwo Wilga, 2022

Liczba stron: 64

Wiek: 5+

Inne książki dla dzieci w wieku 5+: „Chodź na dwór!”, „Mały Bóbr”, „Bułeczka i miłość”, „Adelka i kot wyjątkowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *