9+,  Dla nastolatków,  Edukacyjne,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„Psychologia dla początkujących”

„Psychologia dla początkujących” to jedna z tych książek, które trzeba mieć i czytać dzieciom. Dlaczego? Bo łatwiej się żyje, gdy rozumie się samego siebie. Swoje zachowania, reakcje, emocje. A gdy dowiesz się, jakie mechanizmy decydują o wyborach innych ludzi, ich decyzjach i postawach, to poczujesz, że niemal się unosisz i widzisz więcej. Ta świadomość to nieoceniona pomoc w codziennym życiu.

Psychologia dla początkujących
Psychologia dla początkujących

Bo właśnie o codzienności jest ta książka. Ale o takich sferach, których nie dostrzegasz gołym okiem. O uczuciach, relacjach, wyborach. O pamięci, wspomnieniach, nauce i myślach. Też o naszych uprzedzeniach, stereotypach i okolicznościach, które na nas wpływają. Znajdziesz tu wiele pytań, ale nie na wszystkie będą odpowiedzi. Wątpliwości, które nie zawsze zostaną jednoznacznie rozwiane. Badań i eksperymentów, o których można dyskutować godzinami. Faktów, ciekawostek, mitów i inspiracji. „Psychologia dla początkujących” to książka, która pozwala widzieć więcej i jaśniej.

Psychologia dla początkujących
Psychologia dla początkujących

„Psychologia dla początkujących” fascynuje i intryguje, a robi to totalnie naturalnie

Fascynuje i intryguje, a robi to totalnie naturalnie. Ta książka uzmysławia, jak niesamowity jest ludzki mózg i jak niebywale skomplikowanymi istotami jesteśmy. Nie czaruje i nie owija w bawełnę, a po prostu wyjaśnia, jak działa człowiek. Robi to z humorem, lekkością i prostotą. A przede wszystkim z poszanowaniem młodego czytelnika.

Psychologia dla początkujących
znaczenie miłości

W „Psychologii dla początkujących” doceniam wstęp podzielony na kilka części. To zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami, metodami badań i pojęciem psychologii jako nauki. To właśnie już w tym miejscu poczujesz, że przed Tobą wiele stron informacji, które zmienią Twoje pojmowanie świata.

Gorąco polecam tę książkę dzieciom od 9 lat, bo choć ilustracje są kolorowe i wesołe, a infografiki czytelne, to jednak tematyka może okazać się zbyt abstrakcyjna dla 5-latka. A dla 9-latka z pewnością będzie to książka porywająca, fascynująca i może okazać się jedynie wstępem do zajawki na punkcie psychologii 🙂 Dla rodziców to również będzie piękna podróż w głąb samego siebie.

Czego oczekujesz?
Stereotypy
Badania mózgu

„Psychologia dla początkujących”, Lara Bryan, Rose Hall, Eddie Reynolds

Ilustracje: Tim Bradford

Wydawnictwo Publicat, 2022

Liczba stron: 128

Wiek: 9+

Inne książki dla dzieci w wieku 9+: „Samochody i ich fascynujące silniki”, „Jad”, „Stało się coś złego”, „Młody matematyk”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *