5+,  O emocjach

„Wczoraj i jutro” Anna Paszkiewicz

Życie wyłącznie przeszłością jest mocno destrukcyjne i nie pozwala się rozwijać. Natomiast jeśli skupiamy się wyłącznie na przyszłości, tracimy piękno wspomnień i nie wyciągamy wniosków z przeszłości. Czy złotym środkiem jest więc życie tu i teraz? Zapraszam Cię zatem w świat filozoficznych rozważań abstrakcyjnych bohaterów książki „Wczoraj i jutro”.

„Wczoraj i jutro” to krótka opowiastka o sporze, w którym Wczoraj stara się udowodnić, że jest ważniejsze niż Jutro, a Jutro robi wszystko, aby pokazać, że jest zupełnie odwrotnie. Można się trochę pogubić 😉 Przeszłość to wspomnienia, doświadczenia i nostalgia. Za to w przyszłości zakotwiczone są wszelkie nadzieje, plany i zmiany. I co jest ważniejsze? Bohaterowie nie będą ustępować w swojej argumentacji do czasu, aż głos zabierze Dziś. Ale o tym, co powie musisz przeczytać sam 🙂

Anna Paszkiewicz wraz z Kasią Walentynowicz stworzyły książkę, która jest piękną zachętą do zastanowienia się, gdzie na osi czasu znajduje się nasza głowa. Czy z rozrzewnieniem wspominasz minione lata, jako te lepsze? Czy raczej z niecierpliwością czekasz na jutro? A może cieszysz się tym, co tu i teraz? Ostatnio trenuję swoją uważność i uczę się od Basi czerpać radość z każdej prostej chwili, błahej i pozornie nieistotnej. Bo przecież „w życiu piękne są tylko chwile” 😉

„Wczoraj i jutro” to również niebanalne ilustracje. Podejrzewam, że Kasia Walentynowicz poświęciła wieeele kolorowych pisaków na te wspaniałe obrazy 😉 Wyróżniają się intensywnością koloru, detalem i abstrakcyjnym ujęciem. Podziwiam wyobraźnię ilustratorki, bo jak można zobrazować wczoraj, jutro czy dziś? Kasi Walentynowicz udało się to rewelacyjnie!

Basia o „Wczoraj i jutro”

„Mamo, zobacz, to zegar w kształcie psa! A tu wiewiórka. O! Tu się całują, a tu pani ma rękę w gipsie!”. Basia każdą stronę niemal przestudiowała pod kątem ilustracji. Jest na nich tak wiele szczegółów, że spędzicie z tą książką długie chwile 🙂 Polecamy!

„Wczoraj i jutro” Anna Paszkiewicz

Ilustracje: Kasia Walentynowicz

Wydawnictwo Widnokrąg, 2021

Ilość stron: 32

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *