5+,  Edukacyjne

„Ewolucja. O powstawaniu gatunków według Karola Darwina” S. Radeva

„Dawno, dawno temu, jeszcze przed pojawieniem się ludzi, świat wyglądał zupełnie inaczej” – brzmi jak wstęp do jakiejś bajki. Dziś nie o bajce jednak napiszę, a o faktach i nauce 🙂 A dokładnie o „Ewolucji. O powstawaniu gatunków według Karola Darwina” Sabiny Radevy.

Jeśli masz w domu małego naukowca albo po prostu Twoje dziecko jest ciekawe świata (czyli mam na myśli każde dziecko na Ziemi 😉 ), to pytanie – skąd się wzięli ludzie – jest Ci dobrze znane. Książka „Ewolucja” będzie więc pięknym zaproszeniem do zgłębienia tematu pochodzenia ludzi, zwierząt, roślin czy nawet chorób. Dzieci są odkrywcami, a ich dni wypełniają cudowne zachwyty, dlatego wspólne czytanie książki Sabiny Radevy może być kolejnym ze wspaniałych olśnień.

Sabina Radeva przybliża trudny temat powstawania gatunków, migracji, doboru naturalnego i zmienności. Wszystkie te hasła stają się plastyczne i zrozumiałe nawet dla dzieci. Skomplikowane zależności wyjaśnia na przykładach, rozrysowuje, a niewielka dawka humoru sprawia, że całość jest lekka i pozbawiona naukowego zadęcia. Prawie na każdej stronie znajdują się krótkie cytaty z dzieła Darwina, które stają się inspiracją i dodają historycznego smaczku.

„Ewolucja. O powstawaniu gatunków według Karola Darwina” to książka, która podobnie jak historia Darwina, ma ciekawe początki. Sabina Radeva jest biolożką molekularną oraz ilustratorką i graficzką. Podjęła się samodzielnego stworzenia i wydania swojej pierwszej książki. Opublikowała ją na platformie crowfundingowej, gdzie od razu stała się hitem i sensacją. Dzięki temu dotarła w najdalsze zakątki świata i pomaga zrozumieć początki ludzkości 🙂 Samo dobro!

Basia o „Ewolucji”

„Teraz to już pewne, że pochodzimy od małp. Bo myślałam jeszcze, że może od ufoludków” 😀 Polecamy gorąco!

„Ewolucja. O powstawania gatunków według Karola Darwina” Sabina Radeva

Wydawnictwo Papilon, 2019

Ilość stron: 64

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *