3+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach,  Z humorem

„Wanda szuka miłości” P. Wechterowicz E. Dziubak

Dżdżownice mają pięć serc! Nic więc dziwnego, że szukają miłości… a na pewno szuka jej jedna z nich – Wanda 🙂 Wskakuj zatem na grzbiet młodego szopika i razem sprawdźmy, w kim zakocha się Wanda!

Skoro jest się bohaterką książki, i to nie byle jakiej, to zrozumiałe, że chce się czegoś więcej. Do takiego wniosku dochodzi rezolutna Wanda. Postanawia więc wyruszyć w podróż w poszukiwaniu wielkiej miłości. Spotka żuka gnojarza, który okaże się jednak zbyt nieśmiały, trutnia, ale ten szuka raczej kucharki niż wybranki serca, aż wpadnie na młodego szopa. Szop jest przekonany, że błyskotliwa dżdżownica będzie idealną partnerką dla jego taty. Dość osobliwa byłaby to para, dżdżownica i szop… Wanda się nie waha i razem z Szopikiem wyruszają do jego taty. Po drodze spotykają całą plejadę fantastycznych stworzeń, oszołomionego motyla, tryskającą humorem owcę, żarłocznego ptaka i jednorożca o oddechu o zapachu szarej renety 😉 Czy Wanda odnajdzie miłość swojego życia? Kim jest tata Szopika? Dowiesz się, jak przeczytasz uroczą książkę „Wandę szuka miłości”!

Duet Przemysław Wechterowicz i Emilia Dziubak po raz kolejny serwują ucztę dla uszu i oczu. W charakterystyczny dla siebie sposób rozczulają, bawią i zaskakują czytelnika. Sporo tu urzekających dialogów i zabawy słowem. Ilustracje przepełnione są ciepłem, miękkim światłem, emocjami. Na zwierzęcych pyszczkach wyraźnie malują się strach, rozczarowanie, nadzieja czy ciekawość, dzięki czemu bohaterowie wydają się tak bliscy ludziom. Tekst i obrazy są w tej książce nierozerwalne.

Okazuje się, że bez względu na to, czy jesteś człowiekiem, szopem, żukiem czy dżdżownicą, każdy potrzebuje miłości, a szukając swojej drugiej połówki, można również znaleźć cudownych przyjaciół. O miłości wiele już napisano, ale jeszcze nigdy z perspektywy dżdżownicy 😉

Basia o „Wandzie”

„Wanda to przecież babcia, czy to książką o babci?” 😉 Basia ceni w książkach dobry humor, a tego w „Wandzie” na pewno nie brakuje. Basia zachwycona! Polecamy więc z całego serca!

„Wanda szuka miłości” Przemysław Wechterowicz

Ilustracje: Emilia Dziubak

Wydawnictwo EZOP, 2021

Ilość stron: 32

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *