6+,  7+,  8+,  9+,  O przyjaźni i relacjach,  Serie

„Wielkie trio i potwór z Loch Ness”

Jeśli Twoje dziecko najczęściej wybiera książki pełne przygód i humoru, w których bohaterowie to bystre dzieciaki z głowami pełnymi pomysłów, to koniecznie zwróć uwagę na najnowszy tytuł Joanny Jagiełło, „Wielkie trio i potwór z Loch Ness”.

Ta książka to wyborna zapowiedź serii o ośmioletnich trojaczkach, których nieograniczona wyobraźnia niejednokrotnie sprawdzi się w życiu lepiej niż racjonalne nastawienie dorosłych. Zula, Ada i Nat lecą bowiem razem z wujkiem (który pracuje w telewizji) i jego kamerzystką do Szkocji, aby nagrać program o potworze z Loch Ness. To bardzo ważne zadanie, ponieważ od tego materiału zależy przyszłość wujka w telewizji. Tylko, czy ktoś z tej ekipy pomyślał, że być może potwora nie uda się uchwycić kamerą? Bo to, że istnie jest przecież pewne 😉

„Wielkie trio i potwór z Loch Ness” to historia, przy której bardzo dobrze się bawiłam, bo autorka błyskotliwie łączy ze sobą przygodę, żart, całkiem solidną porcję ciekawostek o Szkocji oraz życiowe wartości. Tyle dobra zamknąć w tak filigranowej książce, to nie lada wyzwanie. A Joannie Jagiełło udało się to znakomicie. Są tu więc warszawska codzienność i szkockie tajemnice, są polskie osiedla i zachwycająca natura, są nowe przyjaźnie, nieznane dotąd smaki i kraciaste spódnice dla chłopców. Dzieje się wiele, dosyć szybko i intensywnie, dlatego z tą książką nie ma mowy o nudzie. Każda strona to przygoda.

’Wielkie trio i potwór z Loch Ness” to książka, która sprawi, że zechcesz odwiedzić Szkocję szybciej niż myślisz!

Lubię tę książkę za to, że rozbudza w dzieciach (i dorosłych) ciekawość świata, że pokazuje różnorodność i zachęca do doświadczania nowego. Że w zabawny sposób przemyca młodym czytelnikom nowe słowa (np. sarkazm, narcyzm) i kulturowe ciekawostki. A także za to, że pokazuje, że współpraca, zaangażowanie i otwartość mogą być kluczem do dobrej zabawy, a może nawet do rozwiązania zagadki. I jeszcze bardzo lubię ilustracje Kasi Kołodziej, które dodają całości wyjątkowego charakteru.

Świetna książka, z którą Twoje dziecko będzie miało sporo frajdy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *