4+,  Opowiadania

„Zaczarowane przygody Tosi i Franka”

Nieograniczona wyobraźnia dzieci to ich moc, umiejętność, którą trzeba pielęgnować i podsycać jak najdłużej. To ona przecież pozwala doświadczać, marzyć, uczyć się i daje radość. Pokonuje lęki, oswaja i przenosi w czasie. Sprawia, że dinozaury mówią, a na rożku chudego księżyca można wygodnie usiąść. Buduje też nowe historie, w których dziewczynka z zapałkami ma dwójkę dzieci i sześć psów, a książę do dziś szuka właścicielki różowego kaloszka. Przed Wami „Zaczarowane przygody Tosi i Franka”.

Do świata fantazji i magii zapraszają Tosia i Franek, rodzeństwo z milionem pomysłów. Razem z nimi zatańczycie z księciem na balu, zamknięci w ogromnej bańce będziecie skakać do słońca, zbudujecie dom z obłoków i poznacie praludzi (wyglądają identycznie jak krasnale;) ). Przygody będą więc barwne, wesołe, czasem tajemnicze. Zawsze jednak zakończą się powrotem do rzeczywistości, w której rodzice mają swoje oczekiwania wobec dzieci. Magia przenika się z realizmem, dzięki czemu opowiadania stają się jeszcze bliższe małemu czytelnikowi.

„Zaczarowane przygody Tosi i Franka” to nie tylko zbiór szalonych perypetii, ale również obraz kochającej się, troskliwej rodziny, która mierzy się z codziennymi wyzwaniami. Tata traci pracę, mamę dopada nostalgia za młodością, dzieci chcą się dowiedzieć, jak przyszły na świat i jeszcze te brudne paznokcie Tosi i Franka, które zauważyła mama.

Błażej Przygodzki napisał historie, które dzieciaki pokochają, a rodziców przeniosą w czasy dzieciństwa. Idealna do wieczornego czytania, po takiej lekturze zaczarowane sny gwarantowane!

„Zaczarowane przygody Tosi i Franka” Błażej Przygodzki

Ilustracje: Piotr Rychel

Wydawnictwo Wilga, 2021

Liczba stron: 88

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *