7+,  8+,  9+,  O emocjach

„Deszcz życzliwości”

„Deszcz życzliwości” to metaforyczna opowieść o potrzebie samoakceptacji, o pewności siebie i byciu życzliwym dla innych, a przede wszystkim dla siebie samego. To historia przepełniona refleksjami i uważnymi obserwacjami. Nieco baśniowa i magiczna, jednak dotykająca rzeczywistych problemów młodych czytelników.

Ze świata Aniki, głównej bohaterki, znikają kolory. Bledną trawy, szarzeją drzewa, zwierzęta tracą swoje ubarwienie. A to przez deszcz, który zmywa kolory ze wszystkiego, na co spadnie. I choć świat dookoła przestaje mieć barwy jaskrawe, wyraziste i żywe, to włosy Aniki nadal pozostają intensywnie niebieskie. Może dziewczynka powinna wystawić je na deszcz? Gdyby zrobiły się szare, nikt nie śmiałby się z wyjątkowego koloru jej włosów. A może warto wybrać się w podróż i odnaleźć deszcz życzliwości, który przywróci kolory światu?

Anika zdecyduje się na wyprawę, jednak w jej trakcie uzmysłowi sobie prawdziwą motywację, która popchnęła ją do poszukiwania deszczu życzliwości. Początkowo dziewczynka pragnie wszystkim udowodnić swoją odwagę. Zwłaszcza tym, którzy ją wyśmiewają. Jednak w trakcie podróży, w której towarzyszy jej Bulbo, sympatyczny, futrzasty stworek, Anika dostrzeże własną wartość i zrozumie, że różnorodność jest wspaniała.

„Deszcz życzliwości” to książka, która rozumie czytelnika i wspiera go w odnajdywaniu pewności siebie.

Niemal każda strona „Deszczu życzliwości” to cytaty, które zostaną z Tobą na dłużej. Dla zwrócenia na nie szczególnej uwagi zostały podkreślone wytłuszczonym drukiem. To myśli o tym, jak ważne jest bycie sobą i robienie tego, co się kocha. To przekonanie, że „najpiękniejsze jest to, czego nie widać. To, co masz w sercu”. I najważniejsze – „Nikt nigdy nie będzie tobą i to jest twoja specjalna moc”.

Dlatego, jeśli szukasz książki, która pomoże Twojemu dziecku uwierzyć w siebie, wesprze je i doda skrzydeł, to sięgnij po „Deszcz życzliwości”. To książka pełna ciepła, dobra i empatii. Bo tak naprawdę bycie dzieckiem bywa momentami bardzo trudne. A korzystanie z mądrych i pięknych książek, które rozumieją dziecięce potrzeby i problemy, będzie niebywale pomocne.

„Deszcz życzliwości”, Moji Grafii Katarzyna Bielińska

Wydawnictwo Wilga, 2023

Liczba stron: 40

Wiek: 7+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *