6+,  7+,  8+,  9+,  O emocjach

„Twoje spokojne dziecko”

O złości (Basi, jak i swojej) mogłabym pisać poematy. Dlatego, gdy w moje ręce wpadła książka „Twoje spokojne dziecko. 50 ćwiczeń, które pomogą dzieciom opanować złość”, wiedziałam, że to będzie coś dla nas. I miałam dobre przeczucia, bo ten workbook to kompletny zbiór informacji, wskazówek, a przede wszystkim ćwiczeń, dzięki którym Twoje dziecko lepiej zrozumie swoją złość i nauczy się nad nią panować.

Twoje spokojne dziecko
Twoje spokojne dziecko

To książka dla wszystkich dzieci, którym zdarza się wybuchać, gdy coś nie idzie po ich myśli. Dla tych, które rzucają planszą od chińczyka, gdy zbijesz ich pionek. Też dla tych, które kopią, biją i drapią, gdy mówisz, że koniec oglądania bajek. Przykłady mogłabym mnożyć. A tylko od Ciebie, Drogi Rodzicu, zależy, czy pomożesz swojemu dziecku złość dostrzegać, rozumieć i kontrolować. Ta praca to nie tylko inwestycja w spokój tu i teraz. To za kilkanaście lat spokojny, pewny siebie i uważny dorosły, który będzie budować dobre relacje z innymi ludźmi.

Twoje spokojne dziecko
Twoje spokojne dziecko

„Twoje spokojne dziecko” to książka dla każdego dziecka, które potrzebuje zdobyć kontrolę nad złością.

Samantha Snowden proponuje ćwiczenia i metody, które pomogą dziecku obejrzeć swoją złość z różnych stron. Zachęcą do zastanowienia się nad tym, kiedy pojawia się złość, jak wygląda, kto ją wywołuje. Pokażą, co się dzieje, gdy dziecko się złości. Nauczą, co robić, gdy złość jest tuż, tuż. A także przybliżą temat wdzięczności i uważności. Przede wszystkim jednak wesprą dziecko w rozumieniu swoich uczuć, potrzeb i zachowań.

Twoje spokojne dziecko

„Twoje spokojne dziecko” to również ogrom wiedzy, wskazówek i przykładów. Wyjaśnienia są bardzo obrazowe i mocno osadzone w dziecięcej rzeczywistości. Dzięki temu wyraźnie czuć szacunek do dziecka i zrozumienie dla jego trudności. Ta książka ma pozytywny wydźwięk i nie jest sztywno napisanym zeszytem ćwiczeń. Jest też pewną formą zabawy. W jej centrum jest przecież dziecko.

Dlatego, jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko czuło się ze sobą dobrze, rozumiało swoje emocje i było po prostu szczęśliwe, to podaruj mu ten rewelacyjny workbook. A potem mówcie o nim innym rodzicom i edukatorom. Niech będzie o nim głośno!

„Twoje spokojne dziecko. 50 ćwiczeń, które pomogą dzieciom opanować złość”, Samantha Snoweden, MA

Wydawnictwo Sensus, 2023

Liczba stron: 146

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *