5+,  Opowiadania,  Serie,  Z humorem

Ja i moja siostra Klara

„Ja i moja siostra Klara” to książka, od której dzieci nie będą chciały się odkleić. I po każdym skończonym rozdziale, usłyszysz „jeszcze jeden, ostatni!”. A najlepsze, że Ty również wcale nie będziesz mieć tej książki dość. Dlaczego?

"Ja i moja siostra Klara"

Bo to opowiadania zupełnie zwyczajne w swoim szaleństwie. O psikusach, wariackich pomysłach i sprawach dorosłych z perspektywy dzieci. O tresowaniu pcheł, przefarbowaniu sierści psa, karmieniu rybek parówkami czy wycinaniu w prześcieradle dziur. Kto nie miał nigdy podobnych pomysłów? Ja kiedyś ochrzciłam psa w chrzcielnicy 😉 Dlatego „Ja i moja siostra Klara” to książka bliska każdemu, bo dzieckiem był przecież każdy.

"Ja i moja siostra Klara"
"Ja i moja siostra Klara"

Dużo jest w tej książce humoru, beztroski, dziecięcej wyobraźni i pytań, a także dorosłego kręcenia głową. Każde opowiadanie to dobra zabawa, wspólne śmianie się, ale również pretekst do rozmów z dziećmi. Chociażby o możliwych konsekwencjach różnych sytuacji. Nie zapominajmy przy tym jednak o radości z bycia dzieckiem.

Całość czyta się niezwykle przyjemnie i szybko, opowiadania nie są zbyt długie, dlatego myślę, że idealnie sprawdzą się do wieczornego czytania przed snem. Wesołe sny gwarantowane!

"Ja i moja siostra Klara"

„Ja i moja siostra Klara” po raz pierwszy została wydana ponad 40 lat temu, a jak widać, kreatywność dzieci się nie zmienia, co czyni tę książkę ponadczasową. Osobiście mam do niej wielki sentyment, bo wydanie z 1994 r. było moją nagrodą w szkolnym konkursie czytelniczym! 🙂

"Ja i moja siostra Klara"
dzieci przebrane na balu maskowym

„Ja i moja siostra Klara” Dimiter Inkiow

Ilustracje: Justyna Mahboob

Wydawnictwo Tatarak, 2021

Liczba stron: 200

Wiek: 5+

Jeśli szukasz innych wesołych książek, to tutaj zostawiam kilka propozycji: „Rodzina Obrabków”, „Bułeczka rządzi”, „Obciachowe pomysły taty Oli'”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *