5+,  6+,  7+,  8+,  9+,  Edukacyjne

„Ja i świat”

Jeśli jesteś wzrokowcem (a podobno to aż 65% populacji), to książka „Ja i świat” zdobędzie Twoje serce (i oczy). Bo jest w niej więcej ilustracji, infografik i wykresów niż tekstu. I właśnie dzięki temu wiedza wchodzi do głowy szybciej i łatwiej. A musisz wiedzieć, że „Ja i świat” to pewnego rodzaju encyklopedia, choć w skondensowanej formie. Będzie więc strzałem w dziesiątkę dla każdego ciekawskiego dziecka.

Ja i świat
Ja i świat
Ja i świat

Czego więc dowiesz się z tej książki? Na przykład tego, jakie są najpopularniejsze imiona na świecie? (w Polsce to Zuzia i Antek). Dowiesz się też, jakie są modele rodzin oraz ile dzieci przypada na rodzinę w różnych krajach (może znajdziesz odpowiedź na pytanie – Gdzie są TE dzieci? 😉 ). Jakie są najpopularniejsze rasy psów (szkoda, że nie ma kundelków), najczęściej wykonywane zawody, najbardziej zaludnione miasta świata i najczęściej odwiedzane parki rozrywki.

Ja i świat
Ja i świat

Oprócz statystyk i liczb są tu też informacje o tym, jak wyglądają tradycyjne domy z różnych zakątków świata, co ludzie jadają na śniadania i jak wyglądają mundurki szkolne w wybranych krajach. Znajdziesz też ciekawostki o sporcie, grach, wakacyjnych kierunkach. Nawet nauczysz się „cześć” i „dziękuję” w 23 językach. A to jeszcze nie wszystko, ale przecież nie mogę zdradzić Ci wszystkiego 🙂

Totalnie pochłaniająca książka, którą będziesz czytać z otwartą buzią. Informacji jest sporo, ale ponieważ podane są w sposób atrakcyjny i przystępny, to wchodzą do głowy w sposób niezauważony. A jeśli kręci Cię statystyka (niekoniecznie aż na poziomie Janiny Bąk), to ucieszysz się z tej książki jak dziecko w Chimelong Water Park w Chinach (najczęściej odwiedzanym aquaparku na świecie).

A na koniec zagadka, czy wiesz, jaka książka jest najczęściej czytana na świecie? Napisz w komentarzu 🙂

„Ja i świat. Informacje w obrazkach”, Mireia Trius, Joanna Casals

Wydawnictwo Adamada, 2019

Liczba stron: 62

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *