4+,  5+,  6+,  7+,  8+,  9+,  O emocjach,  Picturebook

„Mapy moich emocji”

Zaraz po przeczytaniu (a raczej obejrzeniu) tej książki miałam jedną myśl – „Jest grubo, a ktoś, kto stworzył tę książkę, musi być szalony”. Przecież bez ponadprzeciętnej fantazji ta książka by nie powstała. Przeszukałam Internet, aby dowiedzieć się czegoś o Bimbie Landmann, autorce „Map moich emocji”. I tak jak sądziłam, to niebywale utalentowana włoska ilustratorka i autorka książek dla dzieci (wydała ich ponad 40). Jej prace wystawiane były w National Gallery w Londynie i w Hitabashi Muzeum w Tokio. Odwiedziły wiele miast Stanów Zjednoczonych i Europy. A dzięki wydawnictwu Libra „Mapy moich emocji” cieszą oczy również polskich czytelników.

Mapy moich emocji
Mapy moich emocji

A nad czym tak naprawdę się rozpływam? Nad niebywałym pomysłem, aby bohatera poprowadzić przez Krainy Radości, Złości, Cudów czy Nadziei (razem jest ich 10). Aby razem z nim w Krainie Zazdrości spacerować Ścieżką Niepewności, zobaczyć Zamek Rywalizacji i odnaleźć się w Labiryncie Niepokoju. Niesamowita jest też podróż do Krainy Złości otoczonej wodami Morza Wrzącego, Morza Wzburzonego i Morza Kipiącej Złości. A gdy trafisz już na Wyspę Miłości, zajrzyj do Lasu Bliskości, zanurz stopy w Rzece Pasji i przyjrzyj się Stugłowemu Cmokowi.

Mapy moich emocji
Mapy moich emocji
Mapy moich emocji

„Mapy moich emocji” to książka o emocjach, która intryguje oryginalnością

Żeby stworzyć książkę o emocjach, która nie będzie ckliwa, a intrygująca, oryginalna i niedosłowna, trzeba mieć wrażliwość i talent Bimby Landmann. „Mapy moich emocji” to picturebook, przy którym spędzisz długie chwile. Jednak nie tylko na śledzeniu kolejnych krain, ale również na rozważaniu i rozmowach o tym, dokąd emocje mogą zaprowadzić. To także okazja do rozpoznawania, nazywania i rozumienia swoich uczuć. A gdy się dobrze przyjrzysz krainom, to zauważysz, że jedne mają kształt oka, inne dłoni, a jeszcze inne serca. To naprawdę niebywałe, ile smaczków można odkryć w tej książce.

Ta książka w równym stopniu zachwyca, co porusza. Zadziwia, czaruje i fascynuje. Gwarantuję, że czegoś takiego jeszcze nie czytałaś/eś!

„Mapy moich emocji”, Bimba Lindmann

Wydawnictwo Libra, 2022

Liczba stron: 48

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *