3+,  4+,  5+,  Edukacyjne

„Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście”

Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście

Jeśli masz w domu małego miłośnika lub małą miłośniczkę maszyn wszelakich, a zwłaszcza tych rolniczych, to mam książkę, która skradnie ich małe serduszka. Bo oprócz tego, że pokazuje różnego rodzaju traktory, kombajny, cysterny, to również opowiada o życiu na wsi w sposób ciepły i z dużą wdzięcznością. „Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście” to jeden z tytułów najnowszego projektu wydawniczego Jedności, „Życie bez granic”. A projekt jest zacny, bo jego ideą jest po prostu wzbudzenie w dzieciach zachwytu nad naturą.

Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście
Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście

W książce o Leosiu maszyny mają oczy, uszy, nosy, zęby. Mówią, czują i myślą. Ciężko pracują, ale też mają frajdę ze swoich zajęć. Przyjaźnią się, tęsknią i bywają zmęczone, a czasami nawet znudzone. I właśnie Leoś, zielony traktor z gospodarstwa państwa Nowaków, czuje, że potrzebuje innych wyzwań, przygód i doświadczeń. Dlatego pewnego dnia postanawia wyruszyć w drogę, aby przeżyć niezapomniane chwile. Może mógłby zbierać jabłka w sadzie, podlewać drzewa lub kosić trawę. Leoś wszystkiego spróbuje. Jednak czy te zajęcia dadzą mu szczęście? A co z przyjaciółmi, których opuścił? Może najlepsze przygody czekają na niego w miejscu, które już tak dobrze zna?

Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście

„Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście” to urocza opowieść o pracy na roli, a także o pięknie natury.

„Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście” to książka pełna uroku. Jest w niej sielski nastrój, spokój, radość z życia. I choć książka w dużej mierze skupia się na tym, aby pokazać, jak wygląda praca na roli z technicznego punktu widzenia, to również jest pochwałą natury. Na jednej stronie będzie kwiecista łąka, na drugiej stado krów, z których jedna bacznie będzie Ci się przyglądać, a na kolejnych jabłonie, bociany, kury i las. Spójrz na ilustracje pełne soczystych kolorów i światła. Od razu wzbudzą sympatię u dzieci.

Polecam najmłodszym, bo to taka książka wielozadaniowa. Zabawna i edukacyjna zarazem. I ogromny plus za pozostawienie przestrzeni do rozmów o wdzięczności, szczęściu i o byciu sobą.

Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście

„Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście”, Suza Kolb, Christine Faust

Wydawnictwo Jedność dla dzieci, 2023

Liczba stron: 32

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *