3+,  4+,  5+,  6+,  7+

„Moja książka o mnie”

„Moja książka o mnie” to książka, która zostanie z Twoim dzieckiem na zawsze. Takie jest jej przeznaczenie. Czytana co jakiś czas, będzie zyskiwać na znaczeniu, a jej szczegóły można będzie odczytywać na różne sposoby. To książka, z którą przyjemnie będzie wracać do przeszłości, i która zatrzyma i uwieczni dziecięce myśli, obserwacje i emocje. Ale żeby tak się stało, najpierw trzeba się z nią trochę pobawić. A jest to zajęcie absolutnie wciągające!

Marion Deuchars to brytyjska autorka, ilustratorka i graficzka, która wie, jak bawić się wyobraźnią i formą. W „Mojej książce o mnie” zaprasza Twoje dziecko do przyjrzenia się sobie i do stworzenia książki niepowtarzalnej, bo jej bohaterem będzie właśnie ono samo.

Na początek kilka standardowych faktów, takich jak wiek, kolor oczu, włosów czy kształt ust. Potem chwila zastanowienia nad tym, jakie dziecko jest. Może odważne, głośne lub niecierpliwe? Znajdzie się też miejsce dla rodziny i przyjaciół, na opisanie swojego dnia lub ulubionych aktywności. Będzie również okazja do przyjrzenia się swoim osiągnięciom. W końcu patrzenie bez mrugania przez 20 sekund to niemały wyczyn. Będzie też miejsce na ulubione kolory, piękne sny i marzenia. Autorka nie zapomni również o momentach wdzięczności, pragnieniach i planach na przyszłość. A zwieńczeniem tej wyjątkowej książki będzie 'List do mnie z przyszłości’.

„Moja książka o mnie” pozwoli Twojemu dziecku stać się książkowym bohaterem!

„Moja książka o mnie” to nie tylko doskonała zabawa. Odczytuję ją również jako okazję do wzmocnienia dziecka. Do tego, aby uświadomiło sobie, jak bardzo jest wyjątkowe. Aby dostrzegło to, że nie ma na świecie drugiego takiego samego człowieka. A możliwość stania się bohaterem książki jeszcze mocniej unaoczni tę niepowtarzalność.

A jeśli Twoje dziecko pozwoli Ci do niej zajrzeć, to zobaczysz, jak zaskakujące i fascynujące może być jego/jej własne spojrzenie na siebie. I przede wszystkim jak różne od Twojego postrzegania!

Wyborna książka aktywnościowa, która aż się prosi, aby zapakować ją na prezent dla bliskiego dziecka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *