3+,  4+,  5+,  6+,  Edukacyjne

„Podświetl i odkryj”

Jest grudzień i prawdopodobnie szukasz wyjątkowych pomysłów na książkowe prezenty dla bliskich Ci dzieci. I tak się akurat składa, że dziś pokażę Cię dwie książki, które zrobią ogromne wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na dorosłych. „Ludzkie ciało” i „Dinozaury” to tytuły z niesamowitej serii „Podświetl i odkryj”, która sprytnie łączy edukację i rozrywkę.

Książka „Ludzkie ciało” rzuca światło na to, co skrywa się pod naszą skórą. I robi to niemal dosłownie, bo za pomocą latarki, którą podświetlisz kolorowe strony, zobaczysz ludzkie kości, mięśnie, żyły i narządy. To bardzo kreatywny pomysł na zaangażowanie młodych czytelników i rozbudzenie w nich ciekawości na temat funkcjonowania ludzkiego ciała. Zwłaszcza że ta książka to nie tylko ciekawy bajer z latarką, ale przede wszystkim starannie dobrana treść. Informacje są przystępne i jest ich sam raz tyle, aby zaintrygować ciekawskich trzylatków. Podoba mi się również, że postaci przedstawione w tej książce są różnorodne. Jest w niej więc miejsce dla dzieci o różnych odcieniach skóry z niepełnosprawnościami i o różnorodnym wyglądzie.

Seria „Podświetl i odkryj” to połączenie rozrywki i edukacji.

Pomysł z latarką został wykorzystany również w książce „Dinozaury”. Tym razem po podświetleniu strony zobaczysz, co jeszcze się na niej ukryło. Czy to dinozaur? A może jego jaja albo szkielet? Z tą książką poznasz kilkanaście gatunków dinozaurów, dowiesz się, gdzie żyły i jak wyglądało ich życie, a także, dlaczego wyginęły. To również rzut oka na pracę naukowców i badaczy. Jestem pewna, że „Dinozaury” zrobią ogromne wrażenie na każdym młodym czytelniku, który choć trochę interesuje się tymi prehistorycznymi gadami.

Seria „Podświetl i odkryj” to rewelacyjny koncept, z którym wiedza wchodzi do głowy przy okazji dobrej zabawy. Bo jeśli książka wywołuje emocje (w tym wypadku będą to zapewne radość, zachwyt, zdumienie), to jej treść zapamiętujemy łatwiej i na dłużej. Te książki to magia, bo oczarują dzieci i wyczarują ukryte obrazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *