2+,  3+,  4+,  Edukacyjne,  Kartonówki

Seria „Jak to działa?” – Ciało, Dinozaur, Rakieta, Traktor

Książek kartonowych ciąg dalszy. Tym razem seria dla ciekawskich maluchów, które lubią szukać dziury w całym 😉 A jakby nie patrzeć, w tych książkach dziur jest całkiem sporo i to w różnych kształtach. Są więc wycięcia w kształcie ludzkiego ciała, dinozaura, traktora czy rakiety. Wszystko po to, aby młodym czytelnikom ułatwić i uatrakcyjnić zrozumienie całkiem poważnych tematów. Bo jednak skumanie działania rakiety kosmicznej, to może być rocket science.

Jak to działa?
Jak to działa?

W „Ciele” zajrzysz więc do wnętrza ludzkiego ciała (włożysz nawet palec w wątrobę!), ale dowiesz się też o jego zewnętrznych częściach. Poznasz wszystkie zmysły (choć czasami niektóre szwankują) i nauczysz się, jak dbać o kości.

W „Jak to działa? Dinozaur” dotkniesz ostrych zębów tyranozaura (które odrastały, gdy zdarzyło im się wypaść) i dowiesz się, że ludzie potrafią biegać szybciej niż kiedyś ten dinozaur. Ale on za to zaciskał paszczę 12 razy mocniej niż lew!

Jak to działa?
Jak to działa?

W kolejnej części z tej serii, „Rakieta”, polecisz w kosmos, postawisz stopę na Księżycu, a potem wylądujesz w oceanie. Oczywiście poznasz też budowę kosmicznego statku.

A co na Ciebie czeka w „Traktorze”? W samym traktorze zapewne silnik, klakson, kierownica i rura wydechowa. A w książce o traktorze jeszcze więcej. Dowiesz się z niej nie tylko tego, z czego składa się traktor, ale też jaką pracę wykonuje i po co.

Seria „Jak to działa?” uczy przez zabawę

Jak to działa?

Wszystkie te książki to rewelacyjny sposób na wyjaśnienie podstaw naprawdę skomplikowanych zagadnień (czy jest coś bardziej skomplikowanego niż ludzkie ciało?!). To wiedza, która nie przytłoczy, a odpowie na pytania najmłodszych dzieci (2-3 latków). Na dodatek podana jest w niebywale atrakcyjnej formie, z dowcipem i szarą myszką, która ukryła się na każdej stronie. A propos stron, te są tu solidne, twarde i nawet wycięcia nie są im straszne.

Cała seria „Jak to działa?” to książki, których małe rączki nie będą chciały wypuścić. To również atrakcyjna inspiracja do dalszego zgłębiania tajników maszyn, dinozaurów czy ludzkiego ciała.

Seria „Jak to działa?”, Amelia Hepworth, David Sample

Wydawnictwo Wilga, 2022

Liczba stron: 12

Wiek: 2+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *