3+,  4+,  5+,  6+,  Serie

„Basia i tajemnice ogrodu”, „Basia i zagadki wszechświata. Liście”

„Wiosna długo nie chciała nadejść” – to zdanie rozpoczyna książkę „Basia i zagadki wszechświata. Liście” i jakże trafnie odzwierciedla ono aurę, którą właśnie widzę za oknem. Tak jak Basia, ja również codziennie wypatruję błękitnego nieba i pierwszych pączków na gałęziach drzew. I czekam aż wiosna wybuchnie kolorami i zapachami. A potem zamieni się w parne lato, które najlepiej spędzać w cieniu drzew. Może w ogrodach Łazienek Królewskich? Tak jak Basia w książce „Basia i tajemnice ogrodu”.

Przed Tobą dwa najnowsze tytuły naszej ukochanej serii. Mamy z Basią do niej wielki sentyment i każda nowa część sprawia nam wiele radości. „Basia i zagadki wszechświata” to nowy cykl (do tej pory ukazał się jeszcze tytuł „Mikroby”), w którym mała bohaterka odkrywa różnorodność świata. Tym razem jej uwagę przykują liście drzew. W końcu nadeszła wiosna, więc parki i ogrody zazieleniły się, a Basia zaprzyjaźni się z pozoru zwyczajnym lipowym listkiem. Obserwowanie tego, jak się zmienia na przestrzeni tygodni i miesięcy, będzie dla Basi fascynujące.

„Basia i zagadki wszechświata. Liście” to wesołe opowiadania i spora garść informacji na temat przyrody. Myślę, że pierwszy raz czytam książkę, która tak radośnie i z entuzjazmem wyjaśnia proces fotosyntezy, tłumaczy, czym jest chlorofil i opowiada o kulturze picia herbaty w różnych zakątkach świata.

„Basia” to seria, która jest z nami od zawsze!

„Basia i tajemnice ogrodu” to książka, która z wiosny przeniesie nas w sam środek upalnego lata w mieście. Na szczęście są takie miejsca, które dają przyjemny chłód, zachwycają pięknem i opowiadają historie. Basia wybierze się bowiem z rodziną do starego ogrodu w Łazienkach Królewskich. Tam odkryje pewne tajemnice. Wielkie drzewa, potężne lwice i urokliwy staw. Spotka nawet wiewiórkę i pawia. To będzie przyjemny czas w towarzystwie najbliższych. Z tej części płynie też ważna refleksja o przyrodzie, której w mieście wszyscy tak bardzo potrzebujemy.

Jeśli jeszcze nie znasz książek o Basi, to warto to zmienić jak najszybciej. Możesz zacząć od najnowszych tytułów, jednak pamiętaj, że Basia to charakterna przedszkolaczka, którą polubi każde dziecko. Dlatego, jeśli sięgniesz po jeden tytuł, to będzie to dopiero początek Waszej znajomości z Basią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *