Kartonówki,  O emocjach

„Kawa szuka miłości”

Tu kupisz książkę

„Kawa szuka miłości” to książka, która pomoże najmłodszym dzieciom wytłumaczyć, czym tak naprawdę jest miłość. Czy można ją usłyszeć, a może zmierzyć? Czy da się ją zobaczyć albo dotknąć? A co jeśli jest za daleko? Lub jeśli się zepsuje?

Na te wszystkie pytania spróbuje odpowiedzieć Kawa, pies o wielkim sercu oraz jej przyjaciele – alpaka Ofelia i zając Franek (poznaliśmy ich już w pierwszej części przygód Kawy). Są mocno zaniepokojeni, faktem, że na dworze zgasły wszystkie lampki. We trójkę wybiorą się na poszukiwanie miłości, bo głęboko wierzą, że gdy tylko ją odnajdą, to wszystkie lampki znów się zapalą i światło powróci.

Urocze są te poszukiwania. Spostrzeżenia bohaterów rozczulają i chwytają za serce. A do tego są nasycone dziecięcą perspektywą, z której bije szczerość, naturalność, dosłowność. To taka książka, która otuli i wywoła uczucie ciepła na sercu. Jest łagodna, pogodna i subtelna.

Bajkowe ilustracje z pewnością znajdą wielu fanów i wiele fanek, bo sprawiają, że całość jest wyjątkowo słodka. A tytułową Kawę aż chciałoby się pogłaskać i przytulić (autorka może to nawet zrobić, bo Kawa istnieje naprawdę i jest jej psem).

„Kawa szuka miłości” to solidnie wydana, kartonowa książka, która oprócz tego, ze skupia się na emocjach, to jest również historią angażującą czytelnika. A robi to za pomocą ciekawej formy wyszukiwanki, która zaprasza do odnalezienia ukrytych na kolejnych stronach przedmiotów, symbolizujących przeróżne wartości i uczucia.

Polecam „Kawę” wszystkim małym czytelnikom, którzy kiedykolwiek zastanawiali się, ja wygląda miłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *