4+,  5+,  6+,  7+,  Edukacyjne,  Picturebook

„Tu jest nasz dom”

W małej wiosce gdzie dżungla styka się z morzem, na afrykańskiej sawannie i japońskiej wyspie, w namiocie na Saharze czy na 19 piętrze wieżowca Nowego Jorku – wszędzie tam są domy, bo są tam też ludzie. I choć zazwyczaj dom kojarzy się z budynkiem z cegły czy drewna, z oknami, drzwiami i dachem, to nie w każdym miejscu na świecie wygląda on tak samo.

Tu jest nasz dom
Tu jest nasz dom

„Tu jest nasz dom” zabiera w podróż do 20 niezwykłych miejsc, w których życie toczy się, jak wszędzie indziej. Dzieci chodzą do szkoły (ewentualnie zjeżdżają do niej na linie), rodzice pracują, wszyscy czasem świętują, przygotowują posiłki i mają swoje ulubione zajęcia (choćby to było szkolenie orła do polowań). Jednak w każdym z tych miejsc robi się to nieco inaczej. Wszystko zależy od położenia geograficznego, klimatu, kultury i tradycji.

Tu jest nasz dom
Tu jest nasz dom

Ta książka to pochwała różnorodności i wielokulturowości świata, pomimo których wszyscy jesteśmy do siebie podobni. Pełna kolorów, pogodnych ilustracji, ciekawostek i faktów otoczy wesołym nastrojem.

„Tu jest nasz dom” sprawi, że będziecie chcieli spakować plecak i zaraz wyruszać w nieznane, poznawać odmienne kultury i odkrywać świat na samym jego krańcu. Szerokiej drogi!

Tu jest nasz dom
Dolina Yungas

„Tu jest nasz dom”, Tracey Turner, Asa Gilland

Wydawnictwo HarperKids, 2021

Liczba stron: 48

Wiek: 4+

Inne książki o odkrywaniu świata: „Świat w sekundzie”, „Moja wielka rodzina”, „Seria dr. Rożka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *