5+,  6+,  7+,  8+,  Serie,  Z humorem

„Dwóch i pół”

Nie uwierzysz! Pająk i mucha mają dziecko! Zaskoczyłam Cię? Zapewne nie bardziej niż pewna tajemnicza przesyłka zaskoczyła Henryka i Bzyka, bohaterów najnowszego tytułu przekomicznej serii o tej niecodziennej parze przyjaciół. „Dwóch i pół” to już nie przelewki. To nie są beztroskie przygody, szaleństwa i brak konsekwencji. Bo gdy w życiu pojawia się dziecko, to cały świat wywraca się do góry nogami! Owadzi świat również!

„Dwóch i pół” to już czwarty tom serii i chyba jeszcze zabawniejszy niż poprzednie. Otóż w życiu Henryka i Bzyka pojawi się adoptowana córka. I pewnie tylko rodzice domyślają się, jak bardzo zmieni się rzeczywistość dwóch bohaterów. Nieprzespane noce, niepotrzebne rady od ciotek, dziecięcy płacz, który wwierca się w głowę i już tam zostaje. Zmęczenie, choroby, przyjęcia urodzinowe, pierwszy dzień w szkole, bolesne rozstania. Ach, co ja będę pisać. Sam/a dobrze wiesz, jak jest.

Kai Pannen napisał o tym wszystkim z przymrużeniem oka, z żartem, który bywa niewybredny, ale też z pewnego rodzaju czułością. Emocji jest tu wiele. Zaskoczenie, radość, przywiązanie, rozczarowanie, smutek, niepewność – mogłabym długo wymieniać. Ta książka będzie bawić zarówno dzieci, jak i dorosłych. Młodych czytelników porwą komiczne sytuacje i intensywne ilustracje, a rodzice docenią humor i może też przejrzą się w tej opowieści jak w krzywym zwierciadle.

„Dwóch i pół” to również historia o szukaniu własnej tożsamości, o poczuciu odrzucenia lub niezrozumienia. O potrzebie odnalezienia swojego miejsca w świecie, o przyjaźni i miłości. A wszystkie te ważne kwestie Kai Pannen ubiera w zwariowaną, zaskakującą i niepokorną opowieść, przy której można boki zrywać. Owadzia perspektywa na sprawy dobrze nam znane okazuje się zadziwiająco trafna!

Zatem jeśli szukasz książki, przy której będziesz się dobrze bawić, to koniecznie sięgnij po najnowszą część serii o Henryku i Byzku, czyli „Dwóch i pół”!

2 komentarze

  • Mariola Piela

    Czytam i czytam te recenzje i sama na siebie się zżymam, że do tej pory nie znam tej serii 🙈. Poprosiłam znajomą z biblioteki, żeby zamówiła, ciekawa jestem, czy już mają je u siebie 🤔. Jak zwykle super recenzja ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *