4+,  5+,  6+,  7+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„Góra Mądrości”

Kto lubi książki subtelne, baśniowe i z filozoficzną nutką? Ty? (Ewentualnie Twoje dziecko? 😉 ). W takim razie Tobie właśnie dedykuję dzisiejszy wpis. Zapewniam, że dzięki „Górze Mądrości” poczujesz na ciele muśnięcia motylich skrzydeł, a pod nogami deski mostu, zawieszonego gdzieś pod chmurami.

Góra Mądrości
Góra Mądrości

„Góra Mądrości” to poetycka opowieść o pokonywaniu własnych lęków, słabości i obaw. Jak Lisek, który boi się ciemności i gdy zapada zmrok, chowa się pod drzewo, na którym mieszkają świetliki. To książka, która pozwala też podejrzeć, jak rodzi się przyjaźń. I że często jest bliżej niż się wydaje. O przyjaźni właśnie marzy Niedźwiedź i aby ją znaleźć, gotów jest ruszyć w podróż do „miejsca, gdzie dzieją się rzeczy niezwykłe”, na Górę Mądrości.

Góra Mądrości

„Góra Mądrości” to historia o odwadze, przyjaźni i marzeniach

Napędzani swoimi fantazjami Lisek i Niedźwiedź, wyruszają ku Górze Mądrości. Po drodze zmoczą łapki w zimnej rzece, przerażeni chwiejącym się mostem będą chcieli zawrócić, a niepewność osiągnięcia celu będzie im wyraźnie doskwierać. Mimo to będą też beztrosko skakać po kamieniach, rozmawiać i biegać wśród drzew. A przede wszystkim, zupełnie niezauważalnie, będą się wspierać. I dotrą na szczyt Góry Mądrości. Co tam zobaczą? Tego nie mogę zdradzić. Jednak na pewno każde z nich będzie wdzięczne za tę niełatwą podróż. A przede wszystkim za swoje towarzystwo.

Góra Mądrości
Góra Mądrości

„Góra Mądrości” aż się prosi, aby zakreślać w niej co piękniejsze cytaty. O odwadze, przyjaźni, spełnianiu marzeń i pokonywaniu strachu. To również zachęta do rozważań i rozmów o tym, co ważne. Bije z niej osobliwa atmosfera wewnętrznego spokoju i życiowej mądrości.

Dla mnie „Góra Mądrości” to książka, po którą powinno się sięgać w momentach wyciszenia. Wtedy gdy myśli tłoczące się jak burzowe chmury odpłyną gdzieś daleko i znajdzie się przestrzeń do refleksji. Cudownie czytać ją wspólnie z dzieckiem, aby je uwrażliwiać, uczyć empatii i bycia tu i teraz.

A na sam koniec, gdy góra zostanie zdobyta, poszukacie razem małej myszki. Podobno ukryła się na każdej stronie 😉

„Góra Mądrości”, Mojo Graffi (Katarzyna Bielińska)

Wydawnictwo Wilga, 2022

Liczba stron: 40

Wiek: 4+

Inne książki o przyjaźni: „Historia czerwonego kameleona”, „Biedronka szuka przyjaciela”, „Kocham ciebie też”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *