4+,  5+,  6+,  O emocjach

„Niesamowita Betty”

Ta książka jest niesamowita! Tak samo, jak jej autorka oraz tytułowa bohaterka. Oto „Niesamowita Betty”, opowieść o tym, że warto wierzyć w siebie i iść przez życie z optymizmem w sercu. Takie przesłanie zdecydowała się nieść dzieciom na całym świecie Reese Witherspoon, to ona jest autorką tej wesołej i inspirującej książki.

Betty to dziewczynka pełna energii i zwariowanych pomysłów. Wszędzie jej pełno i zawsze jest czymś zajęta. Gdy więc pewnego dnia ma ją odwiedzić jej najlepsiejsza przyjaciółka, a Frank, jej pies śmierdzi tak bardzo, że aż szczypią oczy, to dziewczynka postanawia wykąpać pupila. Przecież nie będą się bawić z takim brudnym psem.

Plan jest świetny, ale jak go zrealizować, gdy co chwila uwagę Betty odciągają inne atrakcje? Przecież bańki mydlane, bułeczki cynamonowe, czy popcorn nie mogą poczekać. Frank miał być czysty i pachnący, a przez to wszystko zrobi się jeszcze większy bałagan. W finałowym momencie historii Betty, Frank i całe podwórko będą w kolorowym brokacie. I wtedy przyjdzie Mae. I wiesz co? Okaże się, że co dwie głowy to nie jedna! Otóż dziewczynki stworzą bajeczną i kolorową myjnię dla psów. Tak się rodzą pomysły na biznes!

„Niesamowita Betty” to książka kipiąca radością i energią. Zaraża pozytywnym myśleniem i pomaga uwierzyć, że zawsze można osiągnąć to, czego się chce. Potrzebny jest tylko świetny pomysł, wsparcie i wytrwałość. Bardzo lubię, gdy książki przesyłają dzieciom takie pozytywne komunikaty. Mają wtedy wzmacniającą moc, a myślę, że każdy czasem potrzebuje usłyszeć, że może zrobić wszystko, czego tylko pragnie. Uważam, że taki przekaz w książkach dla dzieci jest bardzo potrzebny.

Sięgnij po „Niesamowitą Betty” i znajdź swoje wyjątkowe strony. Może też wpadnie Ci do głowy pomysł na nietuzinkowy biznes!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *