3+,  4+,  5+,  6+,  Edukacyjne,  Kartonówki

„Między nami ząbkami”

Możliwe, że jeszcze tego nie wiesz, ale podejrzewam, że należysz do jednej z trzech poniższych grup rodziców lub opiekunów. Pierwsza ma już szukanie książki o zębach za sobą, druga właśnie przerabia temat higieny jamy ustnej lub wizyty u stomatologa, a trzecia jeszcze nie wie, że wkrótce takiej książki będzie potrzebować. I na pewno widziałaś już kilka tytułów, być może zastanawiasz się teraz nad wyborem. Ale wiesz co? Nie musisz już szukać, mam książkę, która zauroczy każdego malucha. Dlaczego? Bo są w niej okienka, a nawet scenka pop-up! „Między nami ząbkami” to dziecięcy hit!

Między nami ząbkami

Może wolisz książki, w których są realistyczne ilustracje, może nawet zdjęcia. Może chciałabyś jeszcze więcej faktów, danych, szczegółowych informacji. Myślisz sobie „dlaczego te zęby mają oczy?” albo „przecież ząb nie może być cheerleaderką!”. Otóż może. Zwłaszcza gdy pomaga oswoić dzieci z tematem delikatnym, wrażliwym albo wywołującym strach. A wizyta u dentysty może tak się właśnie kojarzyć.

Między nami ząbkami

W „Między nami ząbkami” jest zabawnie, wesoło i kolorowo. Są okienka, ciekawostki, krótkie wyjaśnienia. Zęby wyprawiają pożegnalne przyjęcie dla Mleczysława (tak, to pierwszy mleczny ząb, który opuści rodzinną szczękę) i chodzą do szkoły w Ząbkowicach. Pracują w zębowej fabryce, często odwiedzają ząbkowe spa, toczą walki z bakteriami. Zdarza im się trafić też do szpitala, gdzie pozbywają się próchnicy, robią badania lub zakładają aparat.

Między nami ząbkami

„Między nami ząbkami” to zabawa plus wiedza i oswajanie tematu

I jestem pewna, że Twoje dziecko z przyjemnością będzie ten świat podglądać. Bo oprócz samej frajdy, jaką daje ta książka, zdobędzie też co nieco wiedzy. O tym, jaka jest rola każdego zęba, jak się nazywają, jak o nie dbać. Dlaczego trzeba usuwać kamień nazębny, jak leczy się chore zęby i co to jest lakowanie zębów. I wszystko będzie w formie bardzo przystępnej i atrakcyjnej. Okienka robią mega robotę.

„Między nami ząbkami” to naprawdę dobry pomysł na pierwsze zapoznanie z tematem zębów, higieny i wizyt u dentysty. Choć nie jest to nasza pierwsza książka o zębach, to Basia po jej przeczytaniu, pobiegła do lustra liczyć i nazywać swoje mleczaki.

Między nami ząbkami

„Między nami ząbkami”, Wu Hongbin, Jam Dong

Wydawnictwo HarperKids, 2022

Liczba stron: 14

Wiek: 3+

Inne książki dla dzieci w wieku 3+: „Mały Bóbr”, „Dźwięk” , „Reksio. Czytanki z obrazkami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *