4+,  5+,  6+,  7+,  8+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach,  Serie

„Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!”

Myślę sobie, że to ogromne wyzwanie stworzyć książkę, która będzie wsparciem zarówno dla dziecka, jak i dla opiekuna. Taką, która nie będzie sterować czytelnikiem i dawać gotowych rozwiązań, a zachęci do myślenia, próbowania i testowania na własnej skórze. A jej główną myślą będzie moc przyjaźni – temat tyleż wdzięczny, co wymagający, bo przecież nie ma złotej receptury na szczęśliwe życie w przyjaźni. Na szczęście udało się to Urszuli Młodnickiej i Agnieszce Waligórze.

Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!
Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!

„Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!” nie idzie na skróty i nie daje gotowca z wypunktowanymi zakazami, nakazami i radami. Ten sympatyczny niebieski stworek dzieli się natomiast wydarzeniami ze swojego życia. Będą wśród nich sytuacje, które dodały mu skrzydeł, w których ktoś podał mu bratnią dłoń, w których mógł być sobą całkowicie. Będą też takie, w których poczuje się odtrącony, zdradzony, w których popełni błąd.

„Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku” zachęca dzieci do refleksji i przemyśleń

O każdej z nich porozmawia ze swoim opiekunem. Właśnie te rozmowy okażą się oczyszczające, pokażą inną perspektywę, padną w nich ważne pytania. Zachęcą do przemyśleń, zmian i wyciągnięcia wniosków. Trzeba przyznać, że opiekun Pinka umie zadawać pytania i odpowiednio kierować rozmową. To taki Sokrates w pinkowym świecie 😉 Nic tylko brać z niego przykład.

Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!
Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!

Magia tej książki polega na wciągnięciu dziecka w świat pinkowych przemyśleń. To cudowne, że książka pozostawia przestrzeń na własne refleksje, na skupienie się nad tematem przyjaźni i na rozważania o własnych doświadczeniach. Będzie więc czas na przypomnienie sobie momentów, gdy sprawiliśmy przyjaciołom radość. Na zastanowienie się, kto jest w naszym kręgu zaufania. Na uświadomienie sobie, że nikt nie jest idealny i każdy popełnia błędy. A także, że warto wybaczać.

Słuchanie to supermoc

„Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!” to książka, która ma szansę stać się jednym z Waszych najlepszych książkowych przyjaciół. Sięgajcie po nią ochoczo, bo może okazać się piękną inspiracją, ratunkiem, a może kluczem do bardzo ważnych rozmów.

Przyjaciel to ktoś, kto lubi cię takim, jakim jesteś
Pink i opiekun

„Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!”, Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra

Wydawnictwo Sensus, 2021

Liczba stron: 162

Wiek: 4+

Inne książki o przyjaźni: „Czy będziesz moim przyjacielem?”, „O Wilku, który nie lubił Świąt” , „Inny niż wszyscy”, „Pestka i Jajko”, Suno. Historia niezwykłej przyjaźni”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *