4+,  5+,  6+,  7+,  8+,  9+,  Edukacyjne,  O przyrodzie,  O zwierzętach

„Wielka księga kwiatów”, „Wielka księga życia na Ziemi”

Oto jedne z najbardziej urzekających książek o pięknie życia na naszej planecie. Bez względu na to, czy skupiają się tylko wokół kwiatów (morskich zwierząt, ssaków, robali, ptaków – o tym są pozostałe części serii), czy będą dotykać całości życia na Ziemi, z pewnością Was oczarują. Seria „Wielka księga…” to pochwała wszystkiego, co żywe na Ziemi. To hołd oddany naturze, jej różnorodności i doskonałości. I to w możliwie najpiękniejszej formie.

Rodziny kwiatów
Wielka księga kwiatów

Z „Wielkiej księgi kwiatów” kolory wybuchają i wręcz oszałamiają. Zapach róż, storczyków czy wiśni japońskiej jest niemal wyczuwalny, a na palcach dłoni można prawie poczuć ostre igły kaktusa. Będziesz mieć ochotę przebiec bosymi stopami po łące porośniętej chabrami i makami. Być może zafascynują Cię tajemnicze pnącza i zadziwi dziwidło olbrzymie (zwłaszcza gdy będzie wydzielać zapach gnijącego mięsa).

Wielka księga kwiatów
Kaktusy

„Wielka księga życia na Ziemi” zbiera niemal wszystkie dotychczasowe części serii w całość. Z podziwem wskazuje na wszelkie zależności między przyrodą a ludźmi. Uświadamia, jak bardzo nasze życie jest zależne od natury, jak wiele radości ona nam daje i jak mocno jej potrzebujemy. To dzika książka, która zachęca do biegania boso po deszczu, kopania dłońmi w ziemi, sadzenia truskawek w kaloszach i do słuchania śpiewu leśnych ptaków. Pokaże, jak cudowna jest woda, jak różnorodne domy budują zwierzęta, jak troskliwe potrafią być słonie. Podpowie, dlaczego lato musi się kończyć, czym są płuca Ziemi, po co jest kupa i jak porusza się nasze ciało.

Kto z nami mieszka?
Wielka księga życia na Ziemi

Seria „Wielka księga…” olśniewa ogromem ciekawostek i pięknem ilustracji

Cała seria olśniewa i nie są to przesadzone słowa. Ogrom ciekawostek pochłania, a barwne ilustracje są tak niezwykłe i piękne, jak sama natura. To książki dla dzieci, które chcą wiedzieć jak najwięcej i zrozumieć otaczający je świat. A wiedza podana w tak wyjątkowej formie, z pewnością zrobi olbrzymie wrażenie.

Wielka księga życia na Ziemi
Wielka księga życia na Ziemi
Wielka księga życia na Ziemi

„Wielka księga kwiatów”, „Wielka księga życia na Ziemi”, Yuval Zoomer

Wydawnictwo Wilga, 2020, 2021

Liczba stron: 64

Wiek: 4+

Inne książki edukacyjne: „Pupy, ogonki i kuperki”, Seria „Oni zmienili świat”, „Tu jest nasz dom”,„Jak zwierzęta śpią?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *