-
„Eternity. Wejdź do gry!” – recenzja książki dla dzieci.
Zdarzyło ci się kiedyś wejść do gry, żeby uciec przed rzeczywistością? Może na chwilę, może dla zabawy, a może po to, aby schować się w alternatywnym świecie, gdzie ból nie szczypie tak mocno, a smutek ma formę węża, którego można pokonać. Jeśli nie — to pewnie znasz kogoś, kto tak właśnie zrobił. Dziecko, które nagle przestało rozmawiać. Nastolatka, który zniknął za słuchawkami i ekranem. „Eternity. Wejdź do gry!” Hanny Gjerde to książka, która przekracza granice fabuły. Z pozoru przygodówka. Fantastyczna opowieść o chłopcu, który wchodzi do świata gry. Ale pod spodem to poruszająca, głęboka historia o żałobie, o tęsknocie tak silnej, że można chcieć w tej grze pozostać na zawsze. Kian i jego mama stworzyli…
-
Hotel Aquarius SPA w Kołobrzegu – rodzinne wakacje w kolorach szczęścia.
Jeśli czytacie mnie od dłuższego czasu, to pewnie zauważyliście, że cenię rodzinne wyjazdy. Wspólny czas, przygody i nowe doświadczenia. Lubię, kiedy wszyscy – i mali, i duzi – wracają z podróży zadowoleni, wypoczęci i z milionem wspomnień. I właśnie tak było tym razem. Nasza trójka: ja, mój mąż i Basia, spędziliśmy kilka dni w absolutnie wyjątkowym miejscu – Hotelu Aquarius SPA w Kołobrzegu. i wiecie co? Już chcemy tam wrócić! Kolorowy raj dla całej rodziny. Hotel Aquarius to najbardziej kolorowy hotel nad polskim morzem. I nie chodzi tylko o ściany czy dekoracje (choć te rzeczywiście są radosne i dopracowane w każdym szczególe), ale o energię tego miejsca. Tu wszystko żyje, zaraża uśmiechem, radością…
-
„Sznaucer Bingo. Na tropie psigód” – recenzja książki dla dzieci.
Czy wiesz, że 1 lipca obchodzimy Dzień Psa? To doskonała okazja, by sięgnąć po książkę, która doskonale oddaje psie emocje, myśli i codzienność. Dlatego dziś mam dla Ciebie coś wyjątkowego – opowieść, która rozczula, bawi i edukuje. „Sznaucer Bingo. Na tropie psigód” Małgorzaty Wołoszyn-Chrząszcz to książka pisana z sercem – i to dosłownie psim sercem, bo narratorem tej historii jest… pies Bingo. Bingo nie jest zwykłym czworonogiem. To błyskotliwy sznaucer olbrzym, który z psim wdziękiem opowiada o swoim życiu – od momentu poznania swojej ludzkiej rodziny, przez wspólne wakacje, aż po codzienne przygody i wizyty u DOGktora. Jego głos jest pełen ciepła, humoru i psiego uporu. Czasem rozbraja szczerością, innym…
-
„Adija. Córka dwóch światów”
„Adija” oczarowała mnie od pierwszych stron. Duszna, baśniowa atmosfera przenika się tu z codziennością dziewczynki, która nagle zostaje wrzucona w nowy świat – pełen samotności, rodzinnych tajemnic, trudnych emocji i przeprowadzki w nieznane. Czy znajdzie dla siebie miejsce w tej zimnej, szarej rzeczywistości? Czy odkrycie sekretu związanego z jej zmarłą mamą – a także z samą sobą – otworzy przed nią drzwi do nowego życia? „Adija. Córka dwóch światów” to książka wyjątkowa. Napisana z ogromnym wyczuciem dla dzieci, które czują się inne, zagubione, nie do końca pasujące do świata wokół. Dla tych, które próbują odnaleźć się w nowym miejscu – z odwagą, ale i lękiem. To także opowieść dla nas wszystkich –…
-
„Warszawa. Przewodnik dla dużych i małych” – recenzja książki dla dzieci.
Ten przewodnik udowadnia, że Warszawę można zwiedzać nie tylko nogami, ale przede wszystkim sercem. Małgorzata Ruszkowska – przewodniczka, edukatorka przyrodnicza i etnolożka – zaprasza nas w podróż po mieście z cegły i szkła, zieleni i legend, zapachów, dźwięków i smaków. Towarzyszy jej wróbelek Bolek, mały przewodnik o wielkim uroku. Ja dałam się tej opowieści porwać od pierwszej strony. I jeśli Ty również cenisz książki, które zaskakują formą i zapraszają do uważnego odkrywania świata – „Warszawa” oczaruje Cię bez dwóch zdań. Małgorzata Ruszkowska nie prowadzi nas przez miasto utartym szlakiem, nie wciska w rękę listy atrakcji do odhaczenia. Zamiast tego, z czułością i spokojem zachęca, aby się zatrzymać, rozejrzeć, poczuć. Oczywiście…
-
„Na tropie tajemnic. Antologia opowiadań detektywistycznych” – recenzja książki dla dzieci.
Jeśli dla twojego dziecka wakacje bez tajemnic są jak frytki bez ketchupu (albo majonezu!), to mam książkę, która w tym beztroskim czasie zagwarantuje odpowiednią dawkę zagadek, tajemnic i śledztw. To „Na tropie tajemnic. Antologia opowiadań detektywistycznych”, książka, która jest detektywistyczną ucztą. 10 autorów i autorek, 10 opowiadań i 10 zupełnie różnych spraw do rozwiązania. Każde opowiadanie to inna atmosfera, inny bohater, inne miejsce i czas. Są znikające słodycze, tajemnicze graffiti, podejrzane zbiórki w internecie, kradzież numizmatycznego rarytasu czy przerażający dom zagadek. Trochę tajemniczo, trochę magicznie, czasem z przymrużeniem oka, ale zawsze wciągająco na maksa. „Na tropie tajemnic” to książka dla wszystkich miłośników detektywistycznych historii. Wśród bohaterów znajdziemy dzieci, które zmagają…
-
„Im the best”
Gdybym dostała tę książkę, mając jakieś 9-10 lat, to pewnie byłaby to jedna z tych, które trzymałam pod poduszką. „Im the best” to nie jest zwykła książka, a raczej połączenie pamiętnika, złotych myśli i notatnika. Taka, w której zapisujesz swoje marzenia, pragnienia, najlepsze wspomnienia, ale też możesz tam zostawić swoją złość, rozczarowanie lub strach. „Im the best” to przestrzeń, w której dziewczynki mogą bezpiecznie wyrazić swój głos. Na temat tego, co czują, myślą, jakie mają plany i obserwacje. Mogą bawić się wyobraźnią, kreować i tworzyć. Każda strona przemyślana jest tak, aby inspirować i pobudzać kreatywność. Gdybym była czymś słodkim, to byłabym… Te wspomnienia sprawiają, że czuję się happy! Gdy czuję…
-
„Zły meteorolog” – recenzja książki dla dzieci
Gdy wyglądam za okno, to nie widzę typowej czerwcowej pogody – słońca, błękitnego nieba i powiewu lata. Zamiast tego są chłód, deszcz i ciemne chmury. Czy coś mogło mieć wpływ na pogodę? A może ktoś celowo maczał w tym palce? Gdybym była jedną z bohaterek serii Rafała Kosika, z pewnością bym tak pomyślała. Tym bardziej że w jego najnowszej książce – „Zły meteorolog” – Mi, Albert, Kuba i Amelia zauważają coś naprawdę dziwnego: deszcz pada tylko nad ich blokiem. Dosłownie tylko tam. Tuż obok – słońce, zero chmur. Przypadek? Nie sądzę. Deszczowa aura nad Zamkiem (tak nazywają swój blok) to początek większej historii – takiej, w której pogoda jest tylko jednym z…
-
„Bagna. Fakty, wierszyki i inne wybryki”
„Bagna” to książka dla młodych tropicieli przyrody. I nie tylko! Bo choć temat może się wydawać mokry, błotnisty i nieco… śliski, to gwarantuję – dzięki tej książce błoto staje się magiczne, a mokradła zyskują własną duszę. Małgorzata Strzałkowska (tekst) i Joanna Kencka (ilustracje) zabierają czytelników w podróż pełną rymów, humoru, a nawet krasnoludków! „Bagna” to już trzeci tytuł w przyrodniczej serii wydawnictwa Media Rodzina. Wcześniej mogliśmy wędrować po lesie i spacerować po łące, teraz natomiast zaglądamy tam, gdzie wzrok nie sięga – za gęste trzciny, w głąb dzikiego krajobrazu. Okazuje się, że na mokradłach życie tętni całą dobę – dosłownie dniem i nocą. Cyranka właśnie ląduje na wodzie, wydra wygrzewa się…
-
„Za chwilę start”
Wakacje to czas błogiego nicnierobienia, ale nawet największy miłośnik nudy czasem potrzebuje iskierki. Czegoś, co poruszy wyobraźnię, rozrusza zmysły i przeniesie myśli w zupełnie inne rejony. I właśnie wtedy wkracza ona – „Za chwilę start” autorstwa Przemka Liputa, wydana przez wydawnictwo Druganoga. Książka nie dość, że tętni kosmicznym życiem, to jeszcze jest… totalnie odjechana! W najlepszym, najbardziej futurystycznym sensie tego słowa. To wyszukiwanka, która zabiera nas w podróż na kosmiczne lotnisko – miejsce absolutnie wyjątkowe, pełne dziwów, zaskoczeń i kolorów. Przez kolejne rozkładówki przewalają się setki bohaterów: niektóre przypominają muchomory w trampkach, inne wyglądają jak papugi z ogonem syreny, a jeszcze inne jak tosty z nogami! Nic tu nie jest…