4+,  Picturebook

„Złodziej opowieści”

Książka o książkach! I już jest dobrze. A gdy dodamy do tego magiczne ilustracje, sympatyczną bohaterkę i nie tak bardzo strasznego potwora, to mamy „Złodzieja opowieści” – książkę czarującą i błyskotliwą.

Złodziej opowieści

Z miasteczka, w którym mieszka Oliwka znikają książki. Ktoś, a może coś bezczelnie je kradnie. Lepkie macki zakradają się przez okno i cap, powieść romantyczna została uprowadzona. Wślizgują się do lisiej norki i bach, limeryki znikają. Wpełzają do chatki kraba i bum, książka kucharska podwędzona. Ktoś musi temu zapobiec. Tym kimś będzie Oliwka. W końcu nadarzyła się okazja, aby w prawdziwym życiu wypróbować sztuczki, o których tylko czytała w książkach. Dziewczynka zostanie piratem-detektywem-odkrywcą. A kim okaże się złodziej opowieści?

Złodziej opowieści
Złodziej opowieści

Książki w „Złodzieju opowieści” są jak przedmioty pierwszej potrzeby. Gdy znikają, mieszkańcy stają się smutni, zdenerwowani, w końcu czytanie to jedna z ich stałych rozrywek. Dla morskiego stwora książki są magiczne, niezrozumiałe, ale dziwnie pociągające. A gdy zrozumie, w jaki sposób działają, staną się sensem jego życia.

Złodziej opowieści

Ta krótka historyjka sprawi, że dzieci, które za czytaniem nie przepadały, dadzą szansę kolejnym tytułom. A te, dla których książki to codzienność, uświadomią sobie, jak wielka moc i siła drzemie w każdej przeczytanej opowieści.

Wyobraźnia, moi mili, obok dystansu, tylko wyobraźnia może nas uratować! 😉 Więc czytajmy sami, niech dzieci to widzą. Czytajmy też wspólnie z nimi. Jest tylko jeden warunek – to musi być dobra książka! A magia zadzieje się sama 🙂

Złodziej opowieści
potwór na statku
Statek Książek

„Złodziej opowieści”, Graham Carter

Wydawnictwo Zielona Sowa, 2021

Liczba stron: 32

Wiek: 4+

Inne książki o książkach: „Najwyższa na świecie wieża z książek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *